REKLAMA

Bawi i edukuje: niezwykłe przedszkole w Tokio

mg | 24 cze 2015 09:13 0

W marcu 2015 roku do użytku zostało oddane niezwykłe przedszkole zaprojektowane w Tokio przez znanego japońskiego architekta, Moriyuki Ochiai. Aranżacja obiektu sprzyja nie tylko zabawie, ale także edukacji.

Główną inspiracją aranżacji tokijskiego przedszkola LHM była natura. Jego wnętrze zostało wypełnione organicznymi formami, które budzą skojarzenia z elementami krajobrazu – jeziorami i górami. Stanowią one nie tylko element dekoracyjny, ale również inspirują dzieci do różnych zabaw i stymulują ich wyobraźnię. Meble przypominające góry i jaskinie, umieszczone na ścianach i suficie lustra o fantazyjnych kształtach, które przywodzą na myśl lustro wody… Wszystko to buduje związek z przyrodą.

Naturalne światło wpadające przez duże okna (otwarte na zielony ogród) rozświetla wnętrze i sprawia, że ożywa ono całą gamą różnorodnych barw. Jednocześnie odbicia w lustrach zmieniają się w zależności od pory dnia i roku. Dzięki temu sceneria codziennych przedszkolnych zabaw nabiera naturalnej magii.

W pokoju nazwanym „Hill & Mountain” pojawiły się bryły, których celem jest zwiększenie dziecięcej kreatywności. Mogą one zostać wykorzystane jako siedziska podczas dziecięcego koncertu, scena do zabawy lub wystawa dziecięcych prac. Dzieci mogą wspinać się na czerwone, niebieskie i pomarańczowe meble, jak na małe góry, siadać na nich niczym na krzesłach, przedzierać się przez nie jak przez tunele lub… zaszyć się na chwilę, tworząc prywatną przestrzeń. Umożliwia to rozwój dziecka w środowisku pełnym kolorów, przy tym takim, które umożliwia dowolne kreowanie przestrzeni.

Dzięki umieszczeniu we wnętrzu elementów inspirowanych naturą i stworzeniu oryginalnego krajobrazu powstało przedszkole, które oferuje dzieciom nieograniczoną liczbę możliwości stymulujących ich kreatywność. 

  • Przedszkole LHM w Tokio

    projekt: Moriyuki Ochiai Architects
    powierzchnia: 230 m2
    wykonawca: aslego
    oddanie do użytku: marzec 2015 r.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

2 komentarze. Skomentuj!