REKLAMA

Biel i splendor - piękny apartament w stylu glamour

Redakcja Archiconnect.pl | 18 sty 2019 10:05 0

Projekt apartamentu w stylu glamour został stworzony dla projektantów mody. Aby dostosować mieszkanie do potrzeb i wymagań inwestorów, wnętrze przeszło gruntowny remont.

Czystość, połysk, biel i splendor - oto główne wyznaczniki aranżacji tego krakowskiego apartamentu. Wszystkie pomieszczenia tworzą harmonijną kompozycję, konsekwentnie utrzymaną w stylistyce glamour. Królują tu fazowane lustra i lśniąca biel. Takie połączenie daje wrażenie przestronności. Wysmakowane i pełne elegancji wnętrza pozwalają złapać oddech. Wypełniające przestrzeń obrazy, rzeźby i bibeloty powstały na zamówienie, według wizji projektantki - Anny Kosmali. Ekskluzywne, miękkie tkaniny w stonowanych, jasnych barwach poprzetykane niebieskimi akcentami kolorystycznymi, a także stylizowane lampy budują nastrój i doskonale dopełniają wnętrze.

Nowoczesny dom pod Warszawą - w tonie wysmakowanej elegancji

Pierwotnie mieszkanie składało się z trzech pokoi, salonu z aneksem kuchennym i dwóch osobnych, położonych dość blisko siebie łazienek. W wyniku modernizacji powstał apartament, wyraźnie podzielony funkcjonalnie na część ogólnodostępną i prywatną. Otwartą strefę dzienną tworzy salon, jadalnia, kuchnia i łazienka dla gości. Na pograniczu strefy prywatnej i ogólnodostępnej ulokowano gabinet. Przestrzeń prywatna to sypialnia gospodarzy, a także łazienka i garderoba, dostępne z sypialni.

Zobacz też: Dom na urwisku - piękna rezydencja w stolicy Małopolski

Zastosowane w apartamencie elementy ceramiki - mozaiki, dekoracyjne listwy ścienne i przysufitowe pełnią funkcję estetyczną i praktyczną, wyznaczając w przestrzeni poszczególne strefy. Zaakcentowany czarnym marmurem biokominek, wpisany w stylowy kształt całej obudowy, uzupełnia funkcję salonu. W przypadku tego apartamentu projektantce udało się połączyć poczucie luksusu z jednoczesną przytulnością. Właściciele mieszkania komfortowo wypoczywają tu po wytężonej pracy w swojej pracowni.

Projekt Anny Kosmali zwyciężył w konkursie Studia Dobrych Rozwiązań „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty” - edycja małopolska.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!