REKLAMA

Biuro w stylu industrialnym - zobacz projekt z Gdańska

uk | 21 sty 2015 15:12 0

Efekt finalny projektu biura RAI robi wrażenie. Na życzenie klienta wnętrze zostało zachowane w kolorach betonowych szarości z elementami barw logo firmy. Jednak całość, pomimo surowych, metalowych elementów sprawia wrażenie wnętrza przytulnego i sprzyjającego pracy.

 

Niewielka przestrzeń biurowa została dobrze zagospodarowana, a także pełna światła. Na życzenie klienta wystrój lokalu miał być zachowany w stylu industrialnym z nutą elegancji. Aranżacją wnętrza o powierzchni 56 m² dla Przedsiębiorstwa Budowlanego RAI w Trójmieście, zajęła się Helena Michel z pracowni Michel Design.

 • Biuro spersonalizowane w każdym detalu

  Helena Michel, architekt, pracownia Michel Design

  Moim celem było stworzenie spersonalizowanego biura tak jak życzył sobie tego klient. Przy tworzeniu projektu chciałam również uciec od powielania sztampowych biurowych realizacji i korzystania z gotowych zestawów mebli biurowych produkowanych seryjnie. Dlatego każdy detal, taki jak nogi stołu, stelaże, ścianki czy meble został zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego spersonalizowanego miejsca. Dyrektorzy, właściciele firm coraz częściej zwracają uwagę na wystrój wnętrza swoich biur. Zdają sobie sprawę jak ważne jest otoczenie, w którym pracują i przyjmują kontrahentów. Przestrzeń biurowa, w której spędzają większość dnia powinna być oryginalna, wygodna ale także musi odpowiednio reprezentować firmę.

Biuro RAI podzielono na kilka stref - te do pracy przy biurkach, aneks kuchenny, toaletę i przestrzeń konferencyjną. W organizacji i odseparowaniu ich od siebie pomogły mleczno-białe, półprzeźroczyste ścianki osadzone w stalowych łącznikach.

 Na całej powierzchni biura ułożono szare, wielkoformatowe płyty. Ściana przy wejściu została ozdobiona pionową kompozycją wykonaną z gresowych płytek o rdzawym odcieniu oraz dwóch niebieskich, szklanych szyb, które się na siebie nakładają. Takie połączenie kolorów było celowe - rdzawo-pomarańczowy i niebieski nawiązują bowiem do kolorystyki zastosowanej w logo firmy RAI. W podobnych barwach została zachowana także kuchnia.

Jedna ze ścian została ozdobiona zacieranym betonem dekoracyjnym i galerią rysunków architektonicznych. Wzdłuż niej zaprojektowano prawie pięciometrową komodę na dokumenty. Oświetlenie całego biura stanowią duże, industrialne lampy i reflektory skierowane na stanowiska pracy.

Stonowana przestrzeń biurowa, nabiera niezwykłego charakteru dzięki ikonom amerykańskiego designu z lat pięćdziesiątych - stylowym fotelom biurowym EA 117 Charlesa Eamesa i srebrno-szarym biurkom na cienkich stalowych nogach.

 • Industrial office

  Nazwa obiektu: Biuro Przedsiębiorstwa Budowlanego RAI
  Lokalizacja: Gdańsk
  Inwestor: Przedsiębiorstwo Budowlane RAI
  Projekt: Michel Design
  Powierzchnia: 56 m²
  Realizacja projektu: kwiecień 2014

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!