REKLAMA

Biznesowa wizytówka rodem z lat 50. - zobacz biuro w nowojorskim stylu

Redakcja Archiconnect.pl | 25 paź 2018 11:18 0

Budynek przy Placu Bankowym 1 przeobraził się po modernizacji w luksusowy kompleks biurowy, łącząc w sobie urok klasycystycznej architektury z udogodnieniami współczesnego budownictwa. Biuro zarządcy obiektu to niewątpliwie przestrzeń ze wspaniałą tradycją, a zarazem biznesowa wizytówka rodem z lat 50.

Biuro jako synonim stonowanej elegancji w męskim stylu, pokazuje ogromne zamiłowanie do detali z epoki. Wnętrze wyróżnia stonowana kolorystyka, klasyczne meble, oryginalne dodatki oraz wszechobecne inspiracje kulturą amerykańską. Znajdziemy tu więc flagę USA, wizerunek Baracka Obamy i Donalda Trumpa, stacjonarny telefon przewodowy, a także vintage lodówkę Coca Coli. Również złote cytaty na szybach są silnym akcentem stylu retro.

Ściany w bieli, czerni bądź kremowe, meble ciemne ze stalowymi okuciami - ponadczasowy charakter dodatkowo podkreśla niska, pikowana kanapa. Charakterystycznym elementem gabinetu pozostaje również obszerne biurko z części Mercedesa ustawione na tle dużych okien, które rozjaśniają wnętrze.

 

Zobacz też: Idealna kuchnia - jak ją urządzić?

Przestrzenie wspólne budynku z kolei wyróżniają się swoim kameralnym stylem i starannie wykonanymi detalami. Na szczególną uwagę zasługuje klatka schodowa z lat 40. XX wieku z licznymi oryginalnymi zdobieniami. W obiekcie pozostawiono także ściany z surowej cegły, które zostały odpowiednio odnowione i zabezpieczone.

Subtelna kolorystyka i precyzyjnie dobrane materiały wykończeniowe wszystkich wnętrz doskonale współgrają z zabytkowym charakterem budynku. Klatki schodowe, hole windowe oraz parapety zostały ozdobione jasnym marmurem oraz czarnym granitem. W wielu miejscach pojawiają się ponadto drewniane okładziny, detale z drewna dębowego i sztukaterie gipsowe. Na dziedzińcu obecna jest również mała architektura, z neonami stylizowanymi na lata 30. i 40. XX wieku i drewnianymi witrynami.

Elektryczne latarnie do złudzenia przypominające gazowe, pozornie ukryte metalowe schody ewakuacyjne, biuro rodem z serialu Mad Men - to tylko wybrane elementy, które nadają przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Połączenie historii z nowoczesnością oraz klasyki z industrializmem sprawia, że Plac Bankowy 1 stał się kawałkiem Nowego Jorku w sercu Warszawskiej metropolii.

Dom na zboczu góry - wyjątkowy projekt wpisany w krajobraz

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!