REKLAMA

Bujając w obłokach - fototapety z chmurami

Wojciech Napora | 27 lut 2020 07:31 0

Chmury od strony dekoracyjnej są bardzo ciekawym motywem. Wyróżniają się bowiem charakterystyczną, atrakcyjną estetyką, ale i nasuwają wiele pozytywnych skojarzeń. Dlatego też doskonale wyglądają na różnych ściennych ozdobach - takich jak na przykład fototapety. Chmury przeniesione na tego rodzaju dekoracje stały się tematem naszej dzisiejszej rozmowy z aranżacyjnym ekspertem z firmy Redro. Wyjaśnił nam on bardzo obszernie dlaczego fototapeta z chmurami jest ozdobą tak wyjątkową. Jeżeli sami również jesteście tego ciekawi - zapraszamy do lektury!

Lekkość obłoków i pogodny odcień błękitu

Błękit nieba oraz biel obłoków w pogodny dzień to bez wątpienia widok zachwycający. Nic dziwi więc fakt, iż trafił on na tak wiele fototapet. Choć część z nich sprawia wrażenie bardzo podobnych do siebie, to jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się zauważymy, iż nie ma dwóch identycznych wzorów. Niemal wszystkie cechuje jednak subtelna estetyka, oraz obecność pogodnych barw - błękitu i śmietankowej bieli. O to, jak wykorzystać te zalety podczas dekorowania naszego mieszkania zapytaliśmy eksperta.

Chmury są motywem, na który warto zwrócić uwagę przynajmniej z kilku powodów. Przede wszystkim obecność fototapet przedstawiających białe obłoki bardzo mocno wpływa na estetyczny odbiór konkretnego wnętrza. Najbliższe otoczenie tych dekoracji automatycznie staje się naszych oczach spokojniejsze i bardziej subtelne pod kątem wizualnym. Z tego efektu skorzystać możemy na przykład urządzając przestronny salon, którego pogodna estetyka ma wpływać na nas relaksująco. Proponowane wzory znakomicie sprawdzą się również w większości sypialni. Na ogólną atrakcyjność fototapet z chmurami znacząco wpływają także skojarzenia, jakie wywołuje w nas widok obłoków oraz błękitnego nieba. Mechanizm ten działa bowiem także w przypadku dekoracji. Takie zestawienie niemal podświadomie wywoływać będzie u nas przyjemne uczucie lekkości oraz swobody. Gwarantuję, że uzyskana w ten sposób wyjątkowa atmosfera jest w stanie całkowicie odmienić sposób postrzegania konkretnego wnętrza!

Malownicze połączenie: fototapeta, chmury, sypialnia i zachód słońca

Na co dzień chmury możemy podziwiać jednak nie tylko na tle błękitnego nieba. Obłoki często najpiękniej wyglądają o wschodzie lub zachodzie słońca, kiedy nabierają niezwykłych barw. Ponieważ tego typu motywy również trafiły na ścienne fototapety, postanowiliśmy zapytać eksperta Redro.pl o jego opinię na temat tych wzorów. Przekonajcie się co nam odpowiedział.

Każdy zachód oraz wschód słońca jest na swój sposób niepowtarzalny. To moment, kiedy spory fragment nieba zapełnia się ciepłymi, pastelowymi kolorami. Ten wyjątkowy “spektakl światła” nie byłyby jednak tak efektowny, gdyby nie właśnie chmury. To one w dużej mierze determinują kolorystykę oraz estetykę rodzaju wzorów inspirowanych wschodami i zachodami słońca. Osobiście miejsce dla fototapet przedstawiających chmury w tych wyjątkowych porach dnia słońca widziałbym przede wszystkim w sypialni. Klimat takich dekoracji doskonale połączy się bowiem z całym pomieszczeniem. Co więcej, sypialnia w której znajdzie się tego rodzaju wzór zyska również ciepłą, przytulną atmosferę. Ponieważ chmury podczas zachodu oraz wschodu słońca potrafią nabrać bardzo różnych barw, to nie powinniśmy mieć żadnych problemów z dopasowaniem spójnej, finalnej kolorystyki. W zależności od potrzeby oraz gustu możemy więc postawić na przyjemne dla oka, pastelowe odcienie różu, żółci, a nawet fioletu. Każda z tych opcji doskonale sprawdzi się w sypialni.

Efektowna fototapeta: burzowe chmury na horyzoncie

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!