REKLAMA

Cafe Deco - restauracyjny styl prosto z Szanghaju

Anna Raducha Romanowicz | 04 marz 2015 14:07 0

Szanghaj to istotne centrum kulturalne z bogatą tradycją – tu na przykład, w pierwszej połowie ubiegłego wieku narodziła się chińska kinematografia. I właśnie do tych czasów, magicznych lat początku wieku XX, nawiązuje swym wystrojem restauracja Cafe Deco, którą można znaleźć na terenie tutejszego lotniska Pudong.

Szanghaj to miasto-wizytówka Chin, które swym rozmachem może onieśmielić nawet przemądrzały Zachód. Drapacze chmur zakrywające niebo, miliony neonów, międzynarodowy tłum przechodniów, banki i giełda papierów wartościowych – to dziś jego najbardziej charakterystyczne znaki rozpoznawcze.

 • Cafe Deco

  obiekt: Cafe Deco
  lokalizacja: Szanghaj
  inwestor: Cafe Deco Group
  projekt: Sinner Sin & Danny Ng, 4N Architects, Hong-Kong
  powierzchnia: 431 m² (strefa jadalni)
  oddanie do użytku: kwiecień 2014
 • Stworzyliśmy nową strukturę przestrzeni

   

  Danny Ng & Sinner Sin , 4N Architects, Hong-Kong
   
  Ograniczenia budżetowe i związana z nimi konieczność kontrolowania wydatków sprawiły, że pracując przy tym projekcie nie mogliśmy wprowadzić daleko idących zmian konstrukcyjnych. Dlatego też wykorzystaliśmy, wręcz „zapożyczyliśmy” od lotniska elementy, które tam zastaliśmy – np. formę architektoniczną sufitu. Podobnie w przypadku restauracyjnej kuchni – stworzyliśmy jej nową strukturę łącząc istniejące dotąd dwie różne przestrzenie – kuchni wcześniej znajdującego się tam baru sushi i restauracji utrzymanej w stylu zachodnim. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!