REKLAMA

Centrum kultury i rekreacji w Sierpcu

ps | 13 sie 2015 14:13 0

Na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zakończyła się budowa Centrum kulturalno – rekreacyjnego. Nowopowstały obiekt to pięć części. Trzy z nich dominują, nawiązując swoim kształtem do wyglądu dawnych wiejskich stodół.

Budynki zostały skonstruowane tak, by nawiązywać do czynników: ognia, wody i sacrum, które od zawsze były obecne w świecie ludzi żyjących w bliskości z naturą, a więc również w kulturze i sztuce ludowej.

Główny budynek został umiejscowiony wokół dwóch miejsc kojarzonych z ogniem – kominków. W budynku powstał hol główny wraz z restauracją, który pełni funkcję węzła komunikacyjnego do poszczególnych stref funkcjonalnych obiektu, a także części hotelowo – basenowej i rekreacyjnej (budynek „wody”) oraz sali widowiskowej (budynku „sacrum”). Piętro wyżej powstały dwie sale wielofunkcyjne, zaś w piwnicy strefa rekreacji z kręgielnią i siłownią. Kominki usytuowane w tej centralnej części budynku są symbolem domowego ciepła i gościnności.

Budynek „wody” usytuowany został po zachodniej stronie głównego obiektu. W strefie wody zlokalizowane zostały funkcje związane z tym żywiołem – kompleks basenów i saun, a także pokoje noclegowe, które pomieszczą około 150 gości. Z myślą o gościach obiektu projekt objął również wykonanie elementów odnowy biologicznej.

 • Parametry techniczne obiektu

  Powierzchnia zabudowy: 3 511, 7 m²
  Powierzchnia użytkowa : 8 261,03 m²
  Kubatura: 51 692 m³
  Powierzchnia całkowita: 11 134,5 m²
  Wartości prac: 42,9 mln PLN netto

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!