REKLAMA

Dexus – "recyclingowe" biuro prosto z Sydney

RZ | 29 paź 2015 15:58 0

Projekt i aranżacja przestrzeni biurowej miały z założenia sprostać konkretnym wymaganiom inwestora. Zadaniem projektantów z biura Sumu Design było zaprojektowanie innowacyjnego i funkcjonalnego biura z wykorzystaniem maksymalnej ilości przetworzonych materiałów.

Biurowiec, w którym projektowali przestrzeń architekci wnętrz z Sumu Design, położony jest w zachodniej części Sydney Central Business District, na 45 Clarence Street. Projektowania przestrzeń był dobrze przeszklona i naturalnie doświetlona ze wszystkich stron. Z okien biura rozpościera się zapierający dech w piersi widok na port w Sydney – Darlin Harbour.

Typowe zdanie biurowe?

Inwestor jasno sprecyzował swoje wymagania, co do aranżacji wnętrz biurowca. Projektowana przestrzeń biurowa była przeznaczona pod wynajem dla spółek „blue chip”, czyli firm cieszących się zaufaniem i wykazujących się stabilną i dobrą sytuacją finansową. Innymi słowy projektanci musieli stworzyć przestrzeń dla typowych najemców działających w branży IT, ubezpieczeń, administracji, mediów itd., wynajmujący biura na 3 do 5 lat.

Budżet nie mógł przekroczyć 1000 australijskich dolarów z uwzględnieniem wszystkich wydatków związanych z projektowaniem, osprzętem, mebli i usług (wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, itd.) oraz innowacyjnych technologii.

Recycling stosowany

Architekci wnętrz z Sumu Design stanęli przed wzywaniem stworzenie funkcjonalnej, elastycznej przestrzeni biurowej z zastosowaniem innowacyjnych technologii. Inwestor zażyczył dodatkowo ,aby projektowane biura można było, szybko i jak najmniejszym kosztem adaptować do zmieniających się potrzeb najemców.

Wykorzystane materiały i wyposażenie wnętrz były dobierane z uwzględnieniem najlepszych praktyk zrównoważonego projektowania z uwzględnieniem ponownego użycia i przetworzenia wszystkich tworzyw.Z pomocą architektom z Sumu Design przyszła firma Officespectrum specjalizująca się w produkcji mebli i kompleksowego wyposażenia wnętrz z przetworzonych materiałów. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!