REKLAMA

Dom ukryty w lesie - wyjątkowy projekt

Redakcja Archiconnect.pl | 16 marz 2018 10:39 0

W podwarszawskim sosnowym lesie, na wąskiej i długiej działce, powstanie dom idealnie wkomponowany w otoczenie. Jest to kolejny projekt pracowni architektonicznej 81.waw.pl. Celem inwestora i architekta było utrzymanie panującej harmonii tego miejsca.

Podłużny kształt domu wynika z charakteru działki. Prostopadłościenna, minimalistyczna bryła została podzielona na mniejsze części. W miejscach przecięć wstawiono okna, które doświetlają wnętrze. Aby nadać całości lżejszy wygląd, poszczególne bryły delikatnie przesunięto względem siebie.

Front budynku to monolityczna ściana bez okien, pokryta w całości płytami drewnopodobnymi, dopasowanymi kolorystycznie do pni sosen. Jest w niej ukryty wjazd do garażu podziemnego. Tylna, otwierająca się na ogród, część domu to w pełni przeszklona elewacja. Panoramiczne okno w salonie otwiera się na las, a podobnych gabarytów przeszklenie na piętrze wpuszcza sosnowy klimat do głównej sypialni.

Zobacz piękny projekt domu nad jeziorem

Główne wejście ukryto między drewnianymi bryłami budynku. Jedyne, co nas do niego prowadzi, to betonowa balustrada podjazdu. Przestronny, dwukondygnacyjny hol jedną ścianą otwiera się na otoczenie, granicząc przeszkleniem z wewnętrznym półpatio. Pozostałe ściany są w pełni przeszklone, wpuszczając tym samym trochę lasu do wnętrza oraz doświetlając tę część budynku. Z holu mamy bezpośredni dostęp do garderoby i toalety gościnnej. Dalej znajduje się klatka schodowa oraz strefa dzienna. Przestronna kuchnia rozdziela jadalnię oraz salon.

- Długa wyspa do pracy została zlokalizowana wzdłuż okna. Dzięki temu przygotowując posiłek mieszkańcy będą mieli stały kontakt z otoczeniem. Wpłynie to komfort prac domowych, a także na możliwość odetchnięcia świeżym leśnym powietrzem – mówi Rafał Grudziąż, architekt pracowni
81.waw.pl.

Na ścianie vis-a-vis kuchni zlokalizowano spiżarnię oraz gabinet. Całość układu parteru domyka przestronny salon ze szklaną ścianą. Część dzienna domu otwiera się na różne kierunki: z jadalni mamy widok na półpatio, z kuchni otwarcie po dłuższym boku domu, a z pokoju dziennego widzimy resztę ogrodu.

Na piętro dostajemy się schodami, które otwierają się dużymi przeszkleniami na dwie strony działki. Wchodząc na nie, po jednej stronie mamy łazienkę dziecięcą, a po drugiej pokoje dla dzieci wraz z
garderobami. Całości dopełnia sypialnia główna z własną garderobą oraz łazienką.

Komfortowy dom blisko natury - zobacz 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!