REKLAMA

Domowy ekosystem - jak być bliżej natury

Redakcja Archiconnect.pl | 02 sie 2018 10:57 0

Jeden z producentów mebli zbadał, jak żyjemy i co jest dla nas najważniejsze. Postawy i preferencje Polaków ułożyły się w bogatą paletę inspiracyjnych stylów życia. Jeden z nich określono mianem Ekosystemu.

Spotkania i rozmowy o wnętrzach pokazały, że lubimy, kiedy dom wypełniony roślinami uspakaja zmysły po intensywnym dniu. O ile w latach 90. w naszych domach królowały juki i storczyki, teraz „obrastamy” w monstery, geranium oraz wracające do łask paprotki i fikusy. Wnętrza z akcentem żywej zieleni są pozytywne i ponadczasowe. – Wiele osób chciałoby się otoczyć roślinami, ale nie robi tego, ponieważ uważa, że nie ma „zielonej ręki”. Nasza rada dla nich - nie zniechęcajcie Cię. Pierwsza roślina, od której zaczniecie budowanie domowej dżungli, powinna być łatwa w utrzymaniu. Takie są między innymi zamiokulkasy, sansewierie i oczywiście monstery. Pamiętajcie jednak, nie „kupujcie oczami”, nie decydujcie się na daną roślinę na podstawie jej wyglądu, choć czasami wiemy, że trudno się oprzeć - podpowiada duet botaniczny ro_ślinka, partner projektu „Porozmawiajmy o wnętrzu”, prowadzonego przez VOX.

Zobacz też: Meble z czerwonego dębu - ciekawe projekty studentów z Oxfordu

Żywe rośliny uzupełnią we wnętrzu klimatyczne dodatki: poduszki, pościel i dodatki we wzory liści bananowca, palmy czy tropikalnych kwiatów. Doskonałym tłem dla tych motywów staną się proste, nieprzytłaczające formą meble, np. z kolekcji Nature, zaprojektowanej przez studio Tabanda dla VOX.  Kolekcja składająca się dotychczas z szaf, regałów, kredensów, witryn oraz szafki RTV, ostatnio powiększyła się o meble do sypialni. Na szczególną uwagę zasługuje łóżko, występujące w dwóch wariantach – z ażurowym i pełnym zagłówkiem, które wykonane są z litego dębowego drewna.  W ofercie znajdziemy także dębowy kamerdyner, czyli pomocniczy wielofunkcyjny mebel, który z taboretu czy miejsca do odkładania ubrań, łatwo zmienić w kwietnik na ulubione botaniczne okazy.

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!