REKLAMA

Fabryka fortepianów po rewitalizacji - zobacz zdjęcia kompleksu Calisia One

Redakcja Archiconnect.pl | 11 cze 2019 11:10 0

Kompleks Calisia One w Kaliszu i wchodzący w jego skład hotel Hampton by Hilton Kalisz to miejsce, łączące styl i klasę poprzednich wieków z nowoczesnymi rozwiązaniami i aktualnymi oczekiwaniami użytkowników. Realizacja ANTCZAK Investments pokazuje, jak łącząc przeszłość i teraźniejszość stworzyć oryginalne i ponadczasowe miejsce z duszą.

W czasach nowoczesnej architektury, coraz częściej doceniamy rolę starych budynków, które są integralnym elementem miejskiego krajobrazu, historycznym artefaktem oraz elementem tożsamości miasta i jego mieszkańców. Niszczejące budowle zostają odnowione i zaadaptowane na przestrzenie mieszkaniowe czy komercyjne. Aby przywrócić blask tym architektonicznym perełkom, poddaje się je renowacji wedle zasady „adaptive reuse”, czyli modernizacji historycznego budynku, z zachowaniem jego ducha oraz dodaniem do niego nowoczesnych rozwiązań i standardów. W myśl tej zasady stworzono wielofunkcyjny kompleks Calisia One, który spełni oczekiwania współczesnych użytkowników. Zrewitalizowana fabryka fortepianów będzie po części przestrzenią publiczną - mieszkańcy Kalisza będą mogli korzystać m.in. z odnowionego dziedzińca, otoczonego kameralnymi restauracjami i showroomami.

Hampton by Hilton Kalisz - w zabytkowym sąsiedztwie

Zajmujący blisko 6000 m2 powierzchni hotel Hampton by Hilton Kalisz zlokalizowano w przylegającym do zabytkowej części fabryki budynku. Pomimo, że hotel mieści się w zupełnie nowym obiekcie, zadbano by jego forma i charakter wpisały się w lokalny krajobraz i atmosferę miejsca. Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODOarchitektura z Poznania. Architekci nawiązali bryłą do historycznego zespołu budynków fabrycznych m.in. poprzez odpowiednie proporcje, wielkość otworów okiennych oraz rytm podziałów na elewacji. Budynek zyskał nowoczesny wyraz dzięki współczesnym materiałom elewacyjnym. Dociekliwi obserwatorzy w wyglądzie fasady dopatrują się również nawiązania do klawiatury fortepianu.

Zobacz też: Radisson Blu Hotel & Residences w Zakopanem już otwarty - zobacz stylowe wnętrza!

Projekt lobby oraz klatek schodowych powstał dzięki współpracy z pracownią Jeske Design Plus. Główny hol wejściowy zaprojektowano w formie szklanego łącznika pomiędzy zabytkowym budynkiem biurowca i nowoczesną częścią hotelową. Współczesna forma i wykorzystane materiały czytelnie rozdzielają pełnione funkcje i świetnie łączą „stare” z „nowym”.

Wnętrza skomponowane z naturą

Zabytkowe sąsiedztwo zobowiązuje, co znalazło również swoje odzwierciedlenie w wysokim standardzie hotelowych wnętrz. Ewa Wereszczyńska, projektantka wnętrz obiektu z pracowni Molecularch podkreśliła, że przestrzenie hotelu miały łączyć w sobie to, co najlepsze w naturze, z ponadczasową elegancją i harmonią:

Zależało mi, aby wnętrza nowego hotelu były skomponowane z naturą - by świeżość i spokój zieleni oraz dostojność i duch otoczenia przenikały wprost do hotelu, dając poczucie ponadczasowej elegancji i harmonii. Ta idea towarzyszyła mi na etapie pracy twórczej, czego odzwierciedleniem są odpowiednio dobrane kolory w pokojach: wiodąca spokojna zieleń oraz barwy natury: kolory piaskowe, szarości, brązy. Dostojność gmachu fabryki musiała także znaleźć odzwierciedlenie w jakości wnętrz przyległego hotelu marki Hampton by Hilton. Stąd bardzo wysoki standard elementów wykończenia i wyposażenia: zabudowy meblowe w naturalnym fornirze, kamień naturalny, wykładziny dywanowe wełniane o wysokiej gramaturze.

To też Cię zainteresuje: Apartament w Rzeszowie - zobacz eleganckie i wysmakowane wnętrze

Przy wykończeniu wnętrz hotelu Hampton by Hilton Kalisz z dużą starannością dobierano dostawców poszczególnych elementów. Postawiono na polskie marki i sprawdzonych, lokalnych dystrybutorów. Wyposażenie pokoi dostarczyła między innymi firma COM40. Za wykładziny podłogowe EGE oraz Hammer, użyte w pokojach oraz w strefach wspólnych hotelu, odpowiadała firma Carpet Studio.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!