REKLAMA

Funkcjonalne połączenie, czyli showroom w biurze

Źródło: ARS | 22 wrz 2014 22:34 0

ARS Retial+Shopfitting (ARS), firma specjalizująca się w projektowaniu i aranżacji powierzchni komercyjnych, zakończyła przeprowadzkę do nowego, 200-metrowego biura w kompleksie przy ulicy Krakowiaków. Biuro pełni także funkcję showroom’u firmy.

Firma zajęła powierzchnię w pierwszym z dziesięciu planowanych biurowców kompleksu The Park. Projekt aranżacji przygotował zespół architektów ARS, który koordynowała Katarzyna Domosławska, dotychczas odpowiedzialna za projekty butików dla takich marek jak Marionnaud Perfumeries czy La Martina. Katarzyna Domosławska kierowała także pracami związanymi z doborem materiałów, rozwiązań funkcjonalnych i elementów wyposażenia biura. Prace budowlane nadzorował Piotr Sowala.

Kameralne biuro

Głównym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni, która z jednej strony zapewni kameralną
i domową atmosferę, a z drugiej, będzie profesjonalnym i nowoczesnym miejscem do pracy.
W efekcie prac w nowej siedzibie ARS zastosowano materiały wykończeniowe, meble i wyposażenie – m.in. tapicerowane meble, ciepłe oświetlenie, ściana z zielonymi roślinami – w formach, które nie często spotyka się w tradycyjnych przestrzeniach biurowych.

  • Funkcjonalny układ

     Katarzyna Domosławska, architekt ARS
    Chcieliśmy, żeby układ funkcjonalny nowego biura łączył w sobie czytelność i intuicyjność, a jednocześnie dawał możliwością zmiany aranżacji w razie powiększenia zespołu. Ciekawostką biura jest ściana zieleni w recepcyjnej części biura...

Kluczowym elementem projektu było połączenie na jednej powierzchni funkcji biurowych
z możliwościami jakie daje showroom – przestrzeń z dobrą ekspozycją, której wykończenie, wyposażenie i wystrój może być łatwo modyfikowany.

Projektanci zdecydowali się na wykorzystanie podłogi w odcieniach szarości, która jest atrakcyjnym (trójwymiarowy wzór mozaiki), ale także neutralnym tłem do ekspozycji aktualnych trendów w projektowaniu i wzornictwie.

Showroom w biurze

W pierwszej odsłonie showroom’u pokazano m.in. systemy oświetleniowe Xal, biurko stworzone we współpracy z pracownią Lorens&Lorens oraz autorski projekt lampy wykorzystujący technologię niepalnego materiału Honeycomb firmy Chenel, która od 130 lat specjalizuje się w produkcji papieru do różnych zastosowań. W układzie funkcjonalnym biura ARS projektanci starali się w maksymalny sposób wykorzystać atut przeszklonej elewacji biurowca.

Nowe biuro, nowa strategia rozwoju

Przeprowadzka do nowej siedziby zbiegła się z dziesiątą rocznicą istnienia ARS. Przy wyborze lokalizacji firma nie korzystała z usług agenta nieruchomości. 

Nowa siedziba daje nam nowe możliwości rozwoju. W najbliższym czasie chcemy dynamicznie wychodzić poza kompetencje shopfittingowe, zajmując się m.in. kompleksowymi rewitalizacjami
i repozycjonowaniem obiektów biurowych i handlowych, jak to miało miejsce w przypadku naszej realizacji w C.H. Borek we Wrocławiu
– podkreśla Łukasz Derlacki, CEO ARS.

2 komentarze. Skomentuj!