REKLAMA

Futurystyczny apartament w Nicei z widokiem na Morze Śródziemne

Redakcja Archiconnect.pl | 10 lip 2018 15:03 0

Priorytetem w renowacji tego niezwykłego apartamentu było jak najpełniejsze wykorzystanie niezwykłych widoków na Morze Śródziemne. Inwestorom zależało też na połączeniu części wewnętrznej i zewnętrznej mieszkania, w taki sposób, by granica między nimi była jak najmniej zauważalna.

Odnowienie apartamentu położonego w stolicy Lazurowego Wybrzeża powierzono czeskiemu architektowi Janowi Nedvedowi. Mieszkanie składa się z salonu z kuchnią, przedpokoju oraz trzech sypialni, z których każda ma własną łazienkę. Do apartamentu przynależy również taras, zajmujący powierzchnię o 25% większą niż samo wnętrze. "Zależało mi na tym, by przestrzeń mieszkania oraz taras przenikały się nawzajem. Zastosowałem system drzwi przesuwnych Hi-Finity Reynaers Aluminium, ponieważ duża szerokość skrzydła oraz wąskie ramy dawały czysty, niczym niezakłócony widok" – mówi Jan Nedved.

System Hi-Finity wykorzystano w salonie zarówno w otwieranym oknie tarasowym, jak i w stałym przeszkleniu o imponującej szerokości aż 490 cm. Bariera jest prawie niewidoczna nawet w przypadku nieotwieranego okna, a znika całkiem po rozsunięciu ruchomych, przeszklonych elementów z drugiej strony pomieszczenia.

Drewno, trawertyn i lustro na suficie

Architekt nie zmieniał pierwotnej koncepcji podziału wnętrz, zgodnie z którą poszczególne pomieszczenia mają kształt trapezu. We wnętrzach dominują jasne kolory: biały i kremowy, przełamane jasnym odcieniem szarości. Na ścianach i podłogach zastosowano głównie trawertyn oraz bielone drewno. Minimalistyczny wystrój wnętrz to najlepsze tło dla pięknego widoku za oknem. Dodatkowo, by maksymalnie stopić wnętrze ze światem zewnętrznym i zwielokrotnić widok morza, na podwieszanych sufitach zamontowano lustra z polerowanej stali nierdzewnej. Dzięki temu trikowi, nawet będąc w sypialni od strony portu można podziwiać widok na otwarte morze.

Widok bez kompromisów - zobacz przykład nowoczesnej willi

Apartament położony jest na terenie kompleksu Marina Baie des Anges w Nicei. Autorem zakrojonego na szeroką skalę projektu architektonicznego jest słynny, nieżyjący już architekt André Minangoy. Na zamówienie władz Nicei stworzył on w latach 70. XX wieku futurystyczny kompleks, zaskakujące połączenie egipskich piramid z wiszącymi ogrodami Babilonu. Oprócz apartamentowców na terenie kompleksu znajduje się też marina dla jachtów, centrum spa, basen, sklepy i restauracje. Całość zajmuje aż 16 akrów, a w ogromnych, ustawionych na planie amfiteatru budynkach mieści się prawie 1600 mieszkań. Każde z nich ma własny taras lub balkon.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!