REKLAMA

Gabinet stomatologiczny zamknięty w tematyce rybackiej

ps | 09 paź 2015 13:53 0

Prezentowany projekt jest zespołem gabinetów stomatologicznych w nowopowstałym apartamentowcu we Władysławowie. Właścicielka lubi mocne kolory i chciała wprowadzić energię do wnętrza. Za projekt i realizację odpowiada Maka Studio Projektowe.

  • Gabinety dentystyczne

   Status: zrealizowany
   Miejsce: Władysławowo
   Powierzchnia: 150 m²
   Projektanci: Maka Studio, Aleksandra Mierzwa, Wiktor Kurc
   Zakres prac: projekt koncepcyjny, projekt budowlany wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, projekt wykonawczy, odbiór Sanepid, nadzór autorski, projekt logo
 • Maka Studio, Aleksandra Mierzwa, Wiktor Kurc

  Projektując nowe wnętrze dla praktyki stomatologicznej z dużym doświadczeniem, zależało nam na tym, aby nie zatraciła swojej specyfiki i nadal była kojarzona z firmą, której wiele osób już zaufało. Stąd nawiązania do lokalizacji w logo oraz elementach wystroju wnętrza. Motywem przewodnim stał się więc rybak, a w zasadzie jego sieć. W sposób niebezpośredni skorzystaliśmy ze wzoru splotów i przetransponowaliśmy go na bardziej geometryczny układ, pojawiający się na widoku posadzek, elementach meblarskich oraz w gabinetach. Żółty kolor również został wybrany nie przez przypadek - ma nawiązywać do sztormiaków rybackich, a fragmentarycznie błękitny sufit do nieba. Staraliśmy się jednak, aby “rybak” nie był dosłownie przeniesiony do wnętrza a jedynie zinterpretowany i instynktownie wyczuwalny. Dlatego w gabinetach “Z wieży” nie znajdziemy sterów czy zwieszających się lin i kół ratunkowych, mamy jednak nadzieję, że wchodząc do tak zaprojektowanej przestrzeni, uda się poczuć ducha morskich poławiaczy, który byli pierwszymi mieszkańcami. Pomyśleliśmy również o personelu. Ich pokój - mimo, że wykończony w standardzie ekonomicznym - kontynuuje biało-czarno-żółte wytyczne, zapewnia miejsce do śmiechu przy użyciu czarnej ściany pomalowanej farbą tablicową, a także miejsce relaxu na pikowanej czarno-białej sofie czy miejsce spotkań i posiłków przy stole. Idealne miejsce na wypoczynek i naładowanie akumulatorów przed kolejnym pacjentem. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!