REKLAMA

Harbin Opera House w Chinach

ps | 22 gru 2015 13:33 0

Harbin Opera House jest pierwszym i największym budynkiem, który zaprojektował MAD w ramach głównego kompleksu nowej sztuki wśród mokradeł w Songhua River. Cała powierzchnia budynku zajmuje 79 tysięcy metrów kwadratowych.

W kompleksie mieści się Teatr Wielki z salą z miejscem na 1600 gości. Druga sala, bardziej kameralna pomieści 400 gości. Budynek wygląda jak w „krzywym zwierciadle”. Jak mówią główni projektanci biura, budynek został zaprojektowany „w odpowiedzi na życie w mroźnym klimacie”.

Pracownia MAD wygrała konkurs na projekt opery oraz centrum kulturalnego i aranżację terenu wokół, który to znajduje się na mokradłach wokół miasta. Cały kompleks harmonijnie komponuje się z przestrzenią, gdzie główną rolę odgrywa rzeka Singhua i tworzone przez nią rozlewisko. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!