REKLAMA

Hotel Skansen – architektura i tradycja

mg | 15 gru 2015 15:14 0

W Sierpcu powstało nowoczesne centrum hotelowo-konferencyjne z kompleksem SPA. Nie bez powodu nosi ono nazwę Hotel Skansen, gdyż jego architektura nawiązuje do polskiej tradycji budowlanej. Obiekt został wzniesiony na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej, a za projekt architektoniczny odpowiadały pracownie Consultor i Ahor.

Hotel Skansen Conference & SPA harmonizuje z otaczającym krajobrazem, którego ramy zakreśla teren Muzeum Wsi Mazowieckiej. Budynki hotelowe wzorowane są więc na tradycyjnych wiejskich stodołach. Materiały użyte do ich budowy nawiązują do architektury całego regionu – w ich konstrukcji zastosowano drewno, cegłę oraz łupek kamienny. Każdemu obiektowi patronuje jeden z elementów typowych dla kultury i sztuki ludowej – ogień, woda i sacrum – nierozerwalnie związane z życiem w harmonii z naturą oraz duchowością.

W budynku "Woda" znajduje się część hotelowo-restauracyjna z pokojami i apartamentami utrzymanymi w stylu skandynawskim. Na parterze obiektu zlokalizowana jest także część rekreacyjna, składająca się z zespołu basenów i odnowy biologicznej. W centralnie usytuowanym budynku "Ogień" położona jest restauracja a’la carte. Natomiast w budynku "Sacrum" znalazła się część widowiskowo-konferencyjna, która pozwala na organizację konferencji, szkoleń, koncertów, wydarzeń kulturalno-teatralnych oraz imprez – muzycznych oraz okolicznościowych.

Ze względu na niezwykłe położenie hotelu stanowi on idealne miejsce dla spragnionych wypoczynku w kontakcie z naturą, w spokojnej wiejskiej atmosferze, z dala od miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń, wszystkich ceniących sobie relaks w komfortowych warunkach. To świetny wybór zarówno na udany, aktywny czy rodzinny odpoczynek, romantyczny pobyt dla dwojga, jak również weekend dla singli – mówi Urszula Tomaszewska, dyrektor zarządzająca Hotelem Skansen Conference & SPA.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!