REKLAMA

Instytut kliniczny – uzdrawiająca „Podróż Świetlna”

ps | 03 sie 2015 08:48 0

Przemyślany projekt koncentrujący się na pacjencie i jego rodzinie ma potencjał, by zmienić środowisko szpitala klinicznego w coś osobistego i bardziej empatycznego. Instytut zaprojektowany został przez krajową firmę architektoniczną i projektowania wnętrz, Stanley Beaman & Sears (SBS).

Na dachu, czyli 9 piętrze Instytutu zamontowano magiczny ogród. Piękne, kolorowe i pomysłowe miejsce na zewnątrz ma wiele siedzisk, w tym jedno pod tęczowym baldachimem. Poczucie spokoju i wytchnienia potęguje zieleń i oczko wodne, gdzie można usłyszeć ptaki i świerszcze. Są też żartobliwe przedmioty, jak ruchoma rzeźba jabłoni i gigantyczny kalejdoskop.

Brian Peterka, architekt z SBS, postarał się włączyć różne, afirmujące życie atrybuty i wykorzystać światło w całym projekcie. Krytycznym elementem była promocja zdrowia, komfortu i skupienie uwagi na najważniejszych detalach, kiedy trzeba radzić sobie ze strachem młodych pacjentów. Zrozumienie tego, że światło w szpitalach może mieć wpływ na nastrój, sen i ból, a ostatecznie, także na uzdrowienie, były motywującymi czynnikami podczas rozważania tematu światła w całym projekcie: „Podróży Świetlnej”.

Na jednym z końców młodzieżowego salonu znajduje się okrągły, szklany pokój, nazwany „Grant’s Place”, który może zostać zamknięty dla uzyskania prywatności.

Instytut „Angie Fowler Adolescent & Young Adult Cancer Institute” przy uniwersytecie „University Hospitals (UH) Rainbow Babies & Children Hospital” zapewnia najnowsze osiągnięcia medyczne w leczeniu chorób nowotworowych i chorób krwi u młodych pacjentów. Oddział znajduje się w Cleveland (Ohio, USA) i zajmuje trzy najwyższe piętra szpitala. Przeznaczony jest dla niemowląt, dzieci, młodzieży i młodych dorosłych i pomaga przyspieszyć rozwój nowych metod leczenia w celu wyeliminowania zachorowań na raka tych pokoleń. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!