REKLAMA

Klinika dentystyczna w nowoczesnej i komfortowej odsłonie

ps | 25 lut 2015 08:40 0

Projekt kliniki stomatologicznej Medicover w warszawskim Atrium autorstwa Forbis Group udowadnia, że sterylność i minimalizm mogą iść w parze z domowym charakterem wnętrza.

Projektowanie wnętrza kliniki dentystycznej charakteryzuje się specyficznymi zasadami – ze względu na profil działalności tego typu placówki powinny wzbudzać zaufanie pacjentów i pozytywne skojarzenia, które pozwolą zniwelować dyskomfort towarzyszący wizytom u dentysty. Taki cel przyświecał architektom Forbis Group, odpowiedzialnym za projekt koncepcyjny wnętrza kliniki dentystycznej Medicover.

  • Dominika Ladowska, architekt Forbis Group

    Kluczowym założeniem przy projektowaniu wnętrza kliniki było stworzenie przestrzeni nowoczesnej, odpowiadającej wysokim standardom, spełniającej rygorystyczne wymogi, ale jednocześnie przyjaznej pacjentom i pracownikom. Zależało nam na odejściu od utartych schematów, typowej klinicznej kolorystyki. Chcieliśmy zaproponować wnętrze o domowym klimacie. Zaprojektowane przez nas wnętrze przełamuje stereotypy. Okazuje się, że klinika stomatologiczna nie musi być chłodnym, bezdusznym miejscem. W przyjaznym wnętrzu, które uspokaja i wycisza, obawa przez wizytą schodzi na dalszy plan.

Na uwagę zasługuje aranżacja wnętrza gabinetu dziecięcego. Zaprojektowane z myślą o najmłodszych pacjentach przywodzi na myśl salę zabaw. Dominantę stanowi przykuwająca wzrok tapeta, wibrująca wielobarwnymi grafikami słoników. Radosne kolory i proste odwzorowanie zwierząt zastosowano tylko na jednej ścianie, co pozwoliło zachować harmonię i nie przesadzić z intensywnością. Pozostałe ściany zostały pomalowane na odcień błękitu, tonując kolorystyczne akcenty.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!