REKLAMA

Kulinarna wyspa na mapie Warszawy

ps | 29 lip 2015 10:53 0

Włoska restauracja Trattoria Murano znajduje się na warszawskim Muranowie, w budynku biurowym Murano Park. Zajmuje powierzchnię około 200 m². Za projekt wnętrza odpowiedzialna jest pracownia Pik Studio.

Podczas projektu, zdecydowano się, aby wnętrze było wykonane w większości we włoskiej cegle oraz drewnie w postaci szatersów. W kilku miejscach zastosowano lampy z prawdziwego szkła z włoskiej wyspy Murano. Główną inspiracją dla Studia Pik były elementy, które na co dzień można zauważyć we włoskiej architekturze. Ze względu na sentyment do Wenecji, właściciele postanowili nazwać swoją restaurację Trattoria Murano. 

  • Paweł Pałkus i Kuba Kasprzak architekci z warszawskiej pracowni Pik Studio

    Bardzo nas ucieszyła wiadomość, że będziemy mogli zaprojektować wnętrza włoskiej restauracji. Często bywamy we Włoszech i lubimy włoską kuchnię, co tylko zaostrzyła nam apetyt na pracę nad tym zleceniem. Powstał pomysł dwóch wiodących materiałów: cegły włoskiej oraz drewna w postaci szatersów. Decydując się na włoską cegłę, postanowiliśmy użyć jej w niekonwencjonalny sposób. Zaproponowaliśmy cegłę na najbardziej wyeksponowanej ścianie tworząc z niej swoistego rodzaju mozaikę. Szatersy natomiast pojawiają się w oknach i w postaci drzwi od dużej zabudowy przy wejściu do toalet. Te dwa zabiegi nadają wnętrzu włoski charakter. Całość spinają trzy duże wiszące lampy naszego projektu. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!