REKLAMA

Meble z betonu – nowy trend

ps | 05 marz 2015 15:21 0

Sofa, najważniejszy element salonu, miejsce wypoczynku. Idealna do oglądania telewizji, słuchania muzyki, relaksu. Podobnie meble ogrodowe. Czy tak przyjemnie kojarzone meble mogą być wykonane z materiałów takich jak kamień czy beton?

Moduły

Sofa Modular marki Morgan & Möller jest przykładem idealnego zestawienia nowoczesnego podejścia do wypoczynku z funkcjonalnością. Wykonana jest z wysokowytrzymałego betonu architektonicznego, zbrojonego dodatkowo włóknem szklanym, który odpowiada za trwałość surowca i samych mebli.

W Polsce moda na lofty pojawiła się pod koniec lat 90-tych. Od tamtej pory stale się rozwija, dlatego chyba nikogo już nie dziwi beton wykorzystywany w aranżacji wnętrz – dopowiada Patryk Kaczanowski. Szerokie zastosowanie i zalety naturalnego materiału sprawią, że rozwiązania nie tylko zachwycą wyglądem, ale będą także użyteczne i trwałe.

Beton pod chmurką

Betonowy moduł polskiej marki Harena to produkt o uniwersalnym zastosowaniu w wyposażeniu wnętrz. Dzięki współpracy z firmami HM Design, ITALVELLUTI i HQ Design oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii, którymi dysponują te firmy powstały jego specjalne wersje: siedziska i stoliki outdoor. Ten projekt to przykład tego jak korzystając z nowoczesnych technologii i materiałów dostępnych na polskim rynku można stworzyć unikalne rozwiązania, pozwalające na eksploatację w trudnych warunkach.

Inspiracją do współpracy projektowej z wykorzystaniem betonu architektonicznego stały się spotkania z doc. dr sztuk plastycznych Krzysztofem Groniem prowadzącym zajęcia w pracowni projektowania mebli w Wydziale Architektury, Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz jego studentami. Młodzi architekci wspólnie z wykładowcą wiosną tego roku odwiedzili firmę Raba, gdzie mieli możliwość zapoznania się z elementami wykonanymi z betonu architektonicznego. Sam materiał zyskał sobie opinię bardzo interesującego i dającego duże możliwości tworzenia przy jego zastosowaniu. Plastyczność betonu architektonicznego skłania ku kreatywnemu podejściu do projektowania.

W kuchni

Beton architektoniczny jest również bardzo często wykorzystywany jako materiał do produkcji blatów kuchennych. W modzie są również cienkie okleiny betonowe na fronty meblowe. 

1 komentarz. Skomentuj!