REKLAMA

Metamorfoza mieszkania w starej kamienicy

Redakcja Dobrzemieszkaj.pl | 05 sty 2017 09:26 0
mieszkanie-w-starej-kamienicy-tak-2.jpg

Mieszkanie w przedwojennej kamienicy to dla architekta wnętrz lokalizacja-paradoks – z jednej strony wymarzona, z drugiej – dosyć zdradliwa. Stare ściany kryją ślady wspomnień z dawnych lat, podłoga zachęca do spacerowania wzdłuż zabytkowych posadzek, a drzwi i klamki otwierają przed domownikami tajemnice przeszłości.

Całość stanowi inspirację i zarazem wyzwanie aranżacyjne. Trzeba bowiem odnaleźć równowagę pomiędzy stworzeniem własnego projektu, a uszanowaniem duszy wiekowego wnętrza. Architekt Ewelina Pik – autorka projektu wnętrza i jednocześnie właścicielka urokliwego mieszkania, największy problem miała jednak z przekonaniem partnera do swojej wizji wnętrza. Namówienie go na pozbycie się ścian było zdecydowanie największym wyzwaniem podczas projektowania! Cała reszta była przy tym bezproblemowa – opowiada ze śmiechem architekt.

Jednym z głównych założeń projektowych było bowiem uzyskanie jak największej przestrzeni. Aby osiągnąć zamierzony efekt, Ewelina Pik połączyła we wspólną, otwartą strefę salon, jadalnię oraz kuchnię. Dzięki temu, w obrębie jednego pomieszczenia domownicy mogą zrelaksować się na wygodnym szarym narożniku, zasiąść do dużego drewnianego stołu, pobujać na hamaku, poczytać książkę z pojemnej biblioteczki czy skorzystać z funkcjonalnego aneksu kuchennego.

Projekt: arch. wnętrz Ewelina Pik,Pracownia Modullat, modullar.pl 

Tekst: Anna Sołomiewicz, Zdjęcia: Bartosz Jarosz, Stylizacja: Alicja Pietrowska

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!