REKLAMA

Mieszkanie w stylu skandynawskim po metamorfozie

Redakcja Dobrzemieszkaj.pl | 03 marz 2017 11:13 0
Mieszkanie w stylu skandynawskim. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Studio 17 Pixeli

Gdzie szukać klimatycznego mieszkania w Warszawie? Najlepiej na starych osiedlach, wśród przedwojennych kamienic, gdzie nowoczesność jeszcze nie zagrzała swojego miejsca. Idąc tym tropem, inwestorzy znaleźli swoje wymarzone M na osiedlu Stara Ochota w zabytkowym budynku z 1953 roku.

Aby mieszkanie spełniało ich potrzeby w pełni, postanowili wprowadzić nieco zmian w zastanym układzie pomieszczeń. Niespełna sześćdziesiąt metrów kwadratowych oferowało dwa pokoje z kuchnią i łazienką, co nie spełniało założonego przez inwestorów minimum. Jednak mieszkanie podobało się im tak bardzo, że postanowili stworzyć brakujący pokój z pomocą architekta. Zadania podjęły się projektantki z pracowni Nasciturus Design – Katarzyna Kiełek i Agnieszka Komorowska-Różycka.

Mieszkanie przeszło gruntowny remont. Dzięki przestawieniu kilku ścian udało nam się wygospodarować dodatkowy pokój, jak również znacznie powiększyć łazienkę. Nowe lokum inwestorów zyskało nie tylko wyjątkowy klimat, ale również stało się bardziej funkcjonalne – podkreśla Agnieszka Komorowska-Różycka. Aranżacja wnętrza jest nowoczesna, inspirowana stylistyką skandynawską. Mimo że meble i ściany są śnieżnobiałe, wnętrze nie jest zimne. Ociepla je bowiem naturalne dębowe drewno wprowadzone do projektu w dużej ilości.

Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka, Livingbox

Tekst: Marta Ustymowicz

Zdjęcia: Studio 17 PIXELI

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!