REKLAMA

Moskiewskie biuro firmy Yandex

ps | 01 gru 2015 12:56 0

Studio Atrium po raz piąty zaprojektowało wnętrza biurowe dla firmy Yandex z Moskwy. Kilka firm architektonicznych zostało zaproszonych do opracowania koncepcji „kosmicznego” biura. Projekt dotyczył powierzchni 12.000 metrów kwadratowych w budynku, w którym firma Yandex zajmuje już powierzchnię 16.000 metrów kwadratowych.

 • Biuro Yandex

  Klient: firma Yandex
  Lokalizacja: ulica Lwa Tołstoja16, Moskwa
  Powierzchnia całkowita: 12.000 m.kw
  Zakończenie realizacji: 2015 rok
  Realizacja: Atrium
  Architekci: Anton Nadtochy, Vera Butko, Tatiana Matwienko, Nikolai Filatov, Peter Alimov, Julia Ranneva Alexander Malygin, Ivan Khripkov 

Pracowni Atrium udało się udowodnić, że architekci mają nie tylko zrozumienia ideologii klienta, ale również pomysł na potencjał jego rozwoju. Architekci zaprojektowali wnętrza na pięciu piętrach. Trzy z nich to miejsca pracy na poddaszu. Na pierwszym piętrze znajduje się blok celów administracyjnych, miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Oczywiście dużo jest również nawiązań do natury. 

Pierwszą częścią, która wita gości, jest recepcja. Następnie rzeźbione, ozdobne schody prowadzą do holu z windami. Koncepcja planowania „back-office” pozostała już przetestowana w poprzednich projektach. Za to położono nacisk na części nawigacyjne. Każde piętro ma przydzielony własny kolor, który jest używany przede wszystkim w centralnej części co zapewnia komunikację poziomą. Barwy: niebieski, czerwony, żółty, zielony i pomarańczowy zapewniają dynamizm dla otaczającego środowiska pracy. W rezultacie, każdy pracownik może teraz umówić się na spotkanie z kolegą, opisując miejsce spotkania poprzez kolor wnętrza.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!