REKLAMA

Nagrodzona metamorfoza mieszkania w Toruniu

Redakcja Archiconnect.pl | 02 marz 2018 13:38 0

Pierwotnie w mieszkaniu znajdowały się dwa pokoje, aneks kuchenny z niewielkim salonem i mała łazienka. Inwestorzy pragnęli nowoczesnego wnętrza z funkcjonalną kuchnią i przytulnym salonem. Projektantka postanowiła więc przeprowadzić całkowitą metamorfozę mieszkania.

Otwartą strefę dzienną uzyskano wyburzając ścianę pomiędzy kuchnią a małym pokojem i przenosząc w jego miejsce instalację wodno-kanalizacyjną. Motyw przewodni aranżacji stanowią drewniane fronty mebli połączone z elegancką bielą i odcieniami szarości. Duże gresowe płytki zastosowane na podłodze w całym mieszkaniu, w harmonijny sposób spajają wszystkie pomieszczenia.

W kuchni znalazło się miejsce na praktyczną wyspę z funkcjonalnym blatem roboczym. Zabudowa kuchenna została zamknięta w lakierowane ramy, które podświetlają taśmą LED całą zabudowę. W miejscu dawnej kuchni pojawiła się natomiast szeroka zabudowa ściany RTV i wysuwany ekran.

W łazience również zaszły istotne zmiany. Przesunięto jedną ze ścian tak, aby powstało miejsce na  otwarty prysznic, ukryty za ścianą z lustrem i umywalką. Dzięki temu udało się też zmieścić wannę. Biało-drewniane kafle zestawiono z gresem imitującym naturalny kamień.

Autorka projektu, Eliza Polakiewicz (EP Studio) jest laureatką 1. miejsca w tegorocznym konkursie dla projektantów Studia Dobrych Rozwiązań "Dobrze Mieszkaj - najlepsze projekty" - edycja kujawsko-pomorska.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

2 komentarze. Skomentuj!