REKLAMA

Niezwykła rezydencja w górach Montany - zobacz piękne wnętrza

Redakcja Archiconnect.pl | 04 wrz 2018 13:59 0

Edwin Ugorowski z Designer Partnership zaprojektował wiele podobnych domów w okolicy miasta Bozeman w Montanie. Ten projekt naszkicował, gdy w trakcie jednej ze swoich wypraw narciarskich w kanionie Bridger zaczęli z przyszłym wykonawcą podziwiać widoki, góry i dziką przyrodę Montany.

Rysując na śniegu stworzyliśmy zarys budynku, który miał wpasować się w tutejszą przyrodę – mówi architekt. Chodziło o to, by budynek wyglądał równie naturalnie i jednocześnie równie spektakularnie jak górski krajobraz Montany.

Właściciel domu twierdzi, że nie zmieniłby w nim ani jednej rzeczy. Budynek ma trzy sypialnie, ogromny pokój dzienny połączony z niewielką kuchnią i łazienkę z dodatkowym prysznicem pod chmurką. Główna sypialnia znajduje się na parterze, a przez jej trzy przeszklone ściany można podziwiać otaczające góry i las. Kiedy tu śpię, czuję się jak na kempingu – mówi właściciel. Dom stojący pośród gór nazwano Flying Star Residence. To dlatego, że przez ogromne panoramiczne okna można nocami oglądać spadające gwiazdy.

Szklane ściany pośród gór

Dom zbudowano z solidnych materiałów: kamienia, stali i drewna. Z wnętrza można podziwiać góry i sławne niebo nad Montaną, które tutaj wydaje się większe niż w innych miejscach na świecie. Szkło to niemal 65% zewnętrznych ścian tego domu – mówi Donovan Savage z firmy Montana Sash & Door, wykonawca przeszklonych fasad. Decyzja, którego dostawcę systemów wybrać, nie była łatwa. Zaczęliśmy od długiej listy i stopniowo z różnych względów odrzucaliśmy kolejne opcje. Właściciel w końcu wybrał się na kilka wycieczek, żeby na żywo obejrzeć najlepsze rozwiązania. Ostatecznie wybraliśmy systemy Reynaers Aluminium i już na etapie projektowym architekt współpracował właśnie z inżynierami tej firmy – dodaje Donovan.

To też Cię zainteresuje: Luksusowy apartament dla singla

Przez dwa lata od wybudowania rezydencji szklane ściany sprawują się bez zarzutu – zimą chronią przed utratą ciepła, latem przed upałem z zewnątrz, a dzięki wąskim aluminiowym ramom nie ograniczają widoków. W fasadzie zamontowano składające się z sześciu paneli i mające w sumie ponad 12 metrów długości przesuwne drzwi Hi-Finity firmy Reynaers Aluminium, opracowane z myślą o energooszczędnym budownictwie. Domownicy są zachwyceni pięknymi widokami, bo Hi-Finity umożliwia tworzenie ogromnych przeszkleń przy bardzo wąskich ramach.

Designerskie wnętrza

Pomieszczenia są bardzo duże, wysokie i fantastycznie doświetlone, dzięki czemu można było się zdecydować na ciemne i intensywne kolory we wnętrzach. Kolorystyka, dywany, drewno i ciepłe oświetlenie sprawiają, że domownicy zawsze czują się tu przytulnie. Choć to dom w sercu dzikiej przyrody Stanów Zjednoczonych, można tu podziwiać m.in. włoski design – na przykład fotele zaprojektowane przez braci Campana, sofę On the Rocks włoskiej marki Edra czy superwygodną, skórzaną kanapę firmy Baxter. Minimalizm łączy się tutaj z odważnym stosowaniem koloru i wszechobecnymi, nowoczesnymi dziełami sztuki.

Najważniejsze informacje o Flying Star Residence:
Projekt domu: Edwin Ugorowski, Designer Partnership

Generalny wykonawca: Highline Partners
Wykonawca przeszklonych fasad: Montana Sash & Door
Zastosowane systemy Reynaers Aluminium: drzwi CS 77, okna CS 77 i systemy przesuwne Hi-Finity

Zobacz też: Komfortowy dom w Piasecznie w stylu modernistycznym

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!