REKLAMA

Nowe biuro Szczecińskiej Energetyki Cieplnej

ps | 14 gru 2015 10:50 0

Aranżację nowego biura o powierzchni 2560 mkw. powierzono firmie Bene, europejskiemu liderowi innowacyjnych koncepcji biurowych, działającemu w Polsce od 1997 roku. Projekt przygotowany został przez warszawską pracownię ksarchitekci, która nadzorowała także prace w nowej siedzibie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.

Szczecińska Energetyka Cieplna działa na terenie Polski północno-zachodniej od 52 lat, dostarczając ciepło i energię elektryczną dla osób prywatnych i firm. Do tej pory firma funkcjonowała w czterech biurach na terenie Szczecina, z których większość to zaadaptowane budynki dawnych kotłowni osiedlowych. Na nowe biuro wybrany został budynek Lastadia Office na Łasztowni, należący do SGI.

Do nowej siedziby w 2015 roku przeniosło się 170 z 350 osób zatrudnionych w SEC. Administracja i działy techniczne zostały ulokowane na ostatnim piętrze biurowca, natomiast Biuro Obsługi Klienta znajduje się na parterze, we frontowej części Lastadii. Oficjalne otwarcie nowej siedziby SEC nastąpiło w połowie maja 2015 r.

Projekt dla SEC to przykład kroku milowego, przejścia z biura z wieku XX w wiek XXI. W stosunku do poprzedniej siedziby to zmiana przede wszystkim jakościowa, począwszy od funkcjonalnego systemu organizacyjnego biura, poprzez nowatorskie rozwiązania meblowe od Bene, a skończywszy na współczesnym designie czerpiącym z lokalnej tożsamości. Udało się wykreować ponad 2500m2 bardzo "szczecińskiego biura", miejsca podkreślającego walory przepięknego miasta, z jego atrakcjami i ciekawostkami. Mamy tu cegłę skontrastowaną z lakierowanymi na biało płaszczyznami, grafiki z lokalnymi budowlami czy odniesienia do "kosmicznego" pochodzenia trzech placów miejskich. Do tego stylizowana, okrętowa luneta, przez którą możemy podziwiać najpiękniejszy widok w mieście – podsumował projekt Krzysztof Skłodowski, właściciel pracowni ksarchitekci.

Współpraca Bene ze Szczecińską Energetyką Cieplną obejmowała przygotowanie i kompleksową aranżację nowego biura. W ramach projektu powstały nowoczesne i funkcjonalne miejsca dla pracowników, dostosowane do specyfiki zadań poszczególnych działów, gabinety kierownictwa firmy, sale konferencyjne, kuchnia i miejsca spotkań oraz komfortowe przestrzenie rekreacyjne i miejsca sprzyjające wspólnej pracy. Do zadań Bene należało także wyposażenie przestrzeni reprezentacyjnych, związanych z obsługą klientów – recepcji oraz stanowisk BOK.

W aranżacji nowego biura Szczecińskiej Energetyki Cieplnej wykorzystaliśmy całe portfolio produktów Bene – biurka, szafy i panele dźwiękochłonne CUBE_S, systemy konferencyjne Filo, eleganckie meble gabinetowe z serii AL Exclusive Office, a w przestrzeniach rekreacyjnych także sofy i fotele PARCS. Dzięki zastosowaniu ciekawych form, materiałów i kolorów powstało wnętrze, które na pierwszy rzut oka ma charakter otwarty, ale też umożliwia komfortową pracę indywidualną i zespołową. Pierwsze opinie pracowników są pozytywne, co jest najlepszą rekomendacją dla naszych produktów – skomentowała projekt Katarzyna Jasińska, Dyrektor Zarządzający polskiego oddziału firmy Bene.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!