REKLAMA

Nowocześnie i przytulnie - rodzinny apartament

Redakcja Archiconnect.pl | 27 lis 2018 12:59 0

Na wskroś nowoczesny, wygodny i funkcjonalny apartament zaprojektowano dla trzyosobowej rodziny oraz kota rasy rosyjskiej niebieskiej. Układ mieszkania w kształcie litery L umożliwił czytelny podział przestrzeni na część dzienną: otwartą (ulokowaną w dłuższym boku) oraz nocną: prywatną (w krótszym boku litery L).

Właściciele prawie 110-metrowego apartamentu mieli jasno sprecyzowane oczekiwania na temat tego, jakie powinno być ich mieszkanie. Chcieli, by część dzienna, w której znajdzie się salon, jadalnia oraz kuchnia, stanowiła otwartą przestrzeń w wyjściem na balkon. Ponieważ inwestorzy lubią spędzać wieczory przy lampce wina, w salonie musiała znaleźć się obszerna lodówka na wino. Obok sypialni właściciele apartamentu chcieli mieć obszerną garderobę, wyposażoną w szereg systemów do przechowywania. Pragnęli też mieć dwie łazienki: główną - prywatną, ulokowaną obok sypialni i przeznaczoną do relaksu, a także gościnną, znajdującą się w strefie dziennej. Inwestorom zależało też, by w pokoju ich dwuletniego obecnie synka znalazło się miejsce do wspinaczki i aby aranżacja wnętrza umożliwiła łatwe przystosowanie go do potrzeb rosnącego dziecka. Pani domu - wielbicielka malarstwa, często pracuje w domu. Architekci pracowni Geometrium Design Studio musieli więc również wygospodarować przestrzeń do pracy i urządzić kącik malarski. Zdecydowali się wykorzystać do tego celu sąsiadującą z sypialnią właścicieli, zabudowaną loggię.

Zobacz też: Wszystko na swoim miejscu: piękne, minimalistyczne wnętrze

Aby sprostać oczekiwaniom inwestorów architekci musieli zmodyfikować pierwotny układ mieszkania. Wyburzono cześć ścian wewnętrznych, powiększono garderobę i główną łazienkę kosztem korytarza. Strefę dzienną od hallu oddzielono wykonaną na zamówienie obszerną zabudową. Od strony korytarza mieści ona pojemną szafę na ubrania, od strony salonu - półki na książki oraz chłodziarkę na wino. Urządzając apartament projektanci pamiętali też o jego czworonożnym lokatorze. Z myślą o nim na ścianie obok kuchni zamontowano schodki i specjalną konstrukcję - labirynt, w którym kocur może swobodnie chować się, bawić i wypoczywać.

W pokoju dziecięcym na jednej ze ścian umieszczono wykonaną według projektu zabudowę, w którą wkomponowane zostało łóżko. Z jednej strony stanowi ona doskonałe miejsce do przechowywania ubrań, zabawek, książek itp., z drugiej zaś jest jak osobliwy portal wokół łóżka. Wykończona deskami parkietowymi o układzie jodełkowym nisza świetnie komponuje się z prostymi, białymi frontami zabudowy. Żółta ściana, przy której stanęła drabinka do wspinaczki nadaje wnętrzu wesoły, dziecięcy charakter.

To też Cię zainteresuje: Oaza rodzinnego życia - projekt nagrodzony w międzynarodowym konkursie

Inwestorom zależało na zaakcentowaniu intymnego charakteru łazienek, dlatego oba wnętrza wykończono w ciemniejszych barwach: dominuje ciemna szarość i grafit, przełamane ciepłym odcieniem orzechowego drewna.

Zaaranżowaną w odcieniach stonowanej szarości przestrzeń ożywiają naturalne rośliny oraz miedziane i złote dodatki: okrągły stolik kawowy w salonie, oprawy lamp. Imitująca beton ściana za telewizorem oraz czarne ramki do zdjęć, metalowe kosze i świeczniki wprowadzają w części dziennej nieco loftowy klimat. Surowość wnętrza przełamują miękkie tkaniny: ciężkie zasłony, miękkie pluszowe obicie kanapy oraz poduszki. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!