REKLAMA

Nowoczesność japońskiej restauracji Benihana

ps | 14 gru 2015 09:47 0

Przez ponad rok powstawało wnętrze warszawskiej Benihany – od konceptu i architektonicznego projektu do jego realizacji. Projekt wnętrza restauracji został stworzony w londyńskim, prestiżowym biurze architektonicznym - Buchanan Hartley Architects. Lokal mieści się na parterze najwyższego warszawskiego apartamentowca – Cosmopolitan Tower.

Wejście do lokalizacji zostało zaprojektowane od strony Patio Cosmopolitan. Restauracja z trzech stron jest oszklona, dzięki wielkoformatowym oknom restauracja jest bardzo jasna i przestrzenna. Warszawska Benihana to 145 miejsc siedzących zaaranżowanych na imponującej przestrzeni – ponad 540 m2 .

Wnętrze restauracji zostało zaprojektowane z podziałem na strefy, różniące się designem i funkcjonalnością. Pierwsza strefa to Lounge z eleganckimi stolikami z ciemnego drewna, skomponowana z krzesłami z jasnoszarego weluru. Po lewej strony od głównego wejścia znajduje się długi bar z wygodnymi hokerami. Japońskie alkohole wyeksponowane są na wysokim regale, wykonanym z ciemnego drewna, który podświetlany jest punktowo czerwonym światłem, nawiązującym do logotypu Benihany. W centralnym punkcie baru zostało umieszczane świecące logo restauracji. Obok imponującego baru została zaprojektowana strefa sushi ze specjalnym wysokim blatem, na którym serwowane są japońskie specjały – sushi. Dla osób ceniących sobie wygodę architekci zaprojektowali przytulną strefę chillout – designerskie, welurowe fotele oraz sofy w kolorystyce szarości i koralu zestawione zostały ze szklanymi stolikami o nieregularnym kształcie. Wnętrze strefy chillout dopełniają designerskie lampy oraz beżowy dywan z ciekawą strukturą. Ostania i najbardziej charakterystyczna strefa to strefa teppanyaki – w której postawiono 7 kamiennych stołów teppanyaki, przy każdym stole ustawione jest 8 krzeseł z kontrastującej, czerwonej skóry.

Lokal zamyka VIP Room, który jest wydzielony ciekawą zabudową wykonaną z jasnego drewna. W VIP Roomie znajduje się kamienny stół teppanyaki z 10 miejscami siedzącymi. Dekoracją VIP Room-u są japońskie ozdoby oraz charakterystyczne japońskie origami (ptaki, ryby). W porze letniej designerzy zaprojektowali Japanese Garden.

WWnętrze warszawskiej Benihany jest nowoczesne i minimalistyczne, a zarazem bardzo eleganckie i funkcjonalne. szystkie meble i zabudowy wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Kolorystyka dominująca w Benihanie to szarości, grafit, soczysta czerwień kontrastująca z zimną czernią. Gama barw nawiązuje do identyfikacji wizualnej sieci.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!