Wejście do lokalizacji zostało zaprojektowane od strony Patio Cosmopolitan. Restauracja z trzech stron jest oszklona, dzięki wielkoformatowym oknom restauracja jest bardzo jasna i przestrzenna. Warszawska Benihana to 145 miejsc siedzących zaaranżowanych na imponującej przestrzeni – ponad 540 m2 .
Wnętrze restauracji zostało zaprojektowane z podziałem na strefy, różniące się designem i funkcjonalnością. Pierwsza strefa to Lounge z eleganckimi stolikami z ciemnego drewna, skomponowana z krzesłami z jasnoszarego weluru. Po lewej strony od głównego wejścia znajduje się długi bar z wygodnymi hokerami. Japońskie alkohole wyeksponowane są na wysokim regale, wykonanym z ciemnego drewna, który podświetlany jest punktowo czerwonym światłem, nawiązującym do logotypu Benihany. W centralnym punkcie baru zostało umieszczane świecące logo restauracji. Obok imponującego baru została zaprojektowana strefa sushi ze specjalnym wysokim blatem, na którym serwowane są japońskie specjały – sushi. Dla osób ceniących sobie wygodę architekci zaprojektowali przytulną strefę chillout – designerskie, welurowe fotele oraz sofy w kolorystyce szarości i koralu zestawione zostały ze szklanymi stolikami o nieregularnym kształcie. Wnętrze strefy chillout dopełniają designerskie lampy oraz beżowy dywan z ciekawą strukturą. Ostania i najbardziej charakterystyczna strefa to strefa teppanyaki – w której postawiono 7 kamiennych stołów teppanyaki, przy każdym stole ustawione jest 8 krzeseł z kontrastującej, czerwonej skóry.
Lokal zamyka VIP Room, który jest wydzielony ciekawą zabudową wykonaną z jasnego drewna. W VIP Roomie znajduje się kamienny stół teppanyaki z 10 miejscami siedzącymi. Dekoracją VIP Room-u są japońskie ozdoby oraz charakterystyczne japońskie origami (ptaki, ryby). W porze letniej designerzy zaprojektowali Japanese Garden.
WWnętrze warszawskiej Benihany jest nowoczesne i minimalistyczne, a zarazem bardzo eleganckie i funkcjonalne. szystkie meble i zabudowy wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Kolorystyka dominująca w Benihanie to szarości, grafit, soczysta czerwień kontrastująca z zimną czernią. Gama barw nawiązuje do identyfikacji wizualnej sieci.
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!