REKLAMA

Nowy butik Ditta Zimmermann

mg | 10 lis 2015 13:32 0

Otwarta przestrzeń, liczne nawiązania do świata biżuterii i niewymuszona elegancja – tak prezentuje się wnętrze butiku marki Ditta Zimmermann, które zaprojektował dr Jan Sikora.

6 listopada 2015 roku w Domach Mody Modo przy ul. Łopuszańskiej 22 w Warszawie został otwarty pierwszy stacjonarny butik marki Ditta Zimmermann. Autorem projektu wnętrz jest dr Jan Sikora.

Architekt postawił sobie za zadanie stworzenia przestrzeni otwartej i eleganckiej. By osiągnąć ten efekt, sięgnął po naturalne materiały (marmur i drewno jesionu) oraz nietypową kolorystykę: szarość przełamaną jasną barwą drewna uzupełnił niebieskimi, żółtymi i złotymi akcentami. Przy tym chciał uniknąć typowego dla wielu sklepów jubilerskich natłoku elementów, zacierającego walory estetyczne prezentowanej biżuterii.

Zgodnie z jego zamysłem, butik jest przestronny, a jego charakter tworzą inspiracje zaczerpnięte ze świata biżuterii, widoczne w oryginalnych kształtach mebli, sposobie ich wykończenia, proporcjach i detalach witryn ekspozycyjnych. We wnętrzu wielokrotnie powtarza się motyw koła: w złotych uchwytach, stołach, lampach i kształcie plakatów. Dzięki temu aranżacja przepełniona jest spokojem i niewymuszoną elegancją.

Sufit butiku zdobi tajemniczy symbol będący swoistym talizmanem marki Ditta Zimmermann. Poza tym uwagę klientów przyciągają wielkoformatowe zdjęcia modelek, pozujących w tej biżuterii.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!