REKLAMA

Ogólnodostępna toaleta wizytówką inwestycji

Redakcja Archiconnect.pl | 12 sty 2017 14:23 0

Wszyscy korzystamy z toalet znajdujących się w przestrzeni publicznej: przebywając w miejscu pracy, spacerując po centrum handlowym, podczas wizyty w kinie czy spędzając noc poza domem w hotelu. Na pierwszy rzut oka wydają się być pomieszczeniami nieskomplikowanymi, jednak zaprojektowanie takich miejsc wymaga przemyślenia wielu aspektów, aby zapewnić użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo i komfort korzystania.

Czysta i schludna, a jednocześnie dobrze zaprojektowana i użyteczna toaleta to wizytówka każdego z takich miejsc. Standardy zmieniają się razem ze społeczeństwem, które coraz bardziej ceni nie tylko higienę, ale zwraca uwagę na estetykę. Za świadomością wpływu toalet na wizerunek inwestycji idzie chęć wyróżnienia tych miejsc za pomocą detalu i zastosowanych materiałów – mówi Łukasz Goska, Manager ds. Rynku Inwestycyjnego marki Opoczno. – Widzimy, że dziś toaleta to ważny element inwestycji, który może znacząco podnieść jej prestiż. Inwestorzy zwracają uwagę na jakość produktu oraz jego dodatkowe cechy wpływające na funkcjonalność.

Design

W toalecie publicznej liczy się głównie użyteczność. Ale przyciągające oko nowoczesne kształty, ekologiczne rozwiązania i dobre zagospodarowanie przestrzeni to podstawa dobrze zaaranżowanego wnętrza. Ekskluzywna łazienka to przede wszystkim prostota kształtów, minimalizm dodatków i spójność projektu. W najwyższym budynku w Polsce - Q22, inwestycji Echo Investment, w toalecie zamontowano miskę Metropolitan o wyjątkowej prostej bryle. Dodatkowym elementem podkreślającym estetykę wnętrza jest deska Slim – jej cienka pokrywa o zdecydowanym kształcie, jest „kropką nad i”. Biel ceramiki została podkreślona grafitowymi płytkami nawiązującymi wzorem do kamienia. Rektyfikowane płytki Nerthus w formacie 60x60 pozwalają na zastosowanie minimalnej fugi. Wnętrze utrzymane w takiej kolorystce, wykończone produktami w najwyższej jakości, gwarantuje wyjątkowy, ponadczasowy efekt.

Ekologia i oszczędność

W często eksploatowanych miejscach projektanci szukają ekologicznych rozwiązań, które ograniczają zużycie zasobów naturalnych. Dlatego też coraz powszechniejsze jest stosowanie systemów pozwalających oszczędzić wodę oraz zmniejszyć zużycie silnych środków chemicznych. Przykładem takiego innowacyjnego rozwiązania są bezkołnierzowe miski toaletowe. System CleanOn pozwolił wyeliminować trudno dostępne miejsca wewnątrz miski. Innowacyjna budowa miski pozwala na ekologiczne spłukiwanie – silny strumień wody szybko i bardzo precyzyjnie obmywa wnętrze, pozostawiając toaletę czystą na długo.

Antybakteryjność

Ogólnodostępna łazienka wymaga szczególnej, sterylnej czystości. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystującym jony srebra, walkę z bakteriami można rozpocząć już przy wyborze wyposażenia. Powłoka Smart Silver, którą pokrywane są płytki podczas procesu szkliwienia, eliminuje nawet do 99,8% bakterii oraz grzybów. Warto więc zdecydować się na płytki oznaczone symbolem Ag+, który świadczy o nałożonej powłoce antybakteryjnej. Bakteriobójcze działanie srebra wykorzystywane jest również w przypadku desek toaletowych. Dodatkowo eleganckie deski Slim wypinane jednym przyciskiem One Button Easy-Off pozwalają szybko i łatwo zdjąć deskę. Ceramika pokryta powłoką hydrofobową Perfect Clean ogranicza natomiast osadzanie się kamienia, pozostawiając świeży efekt białej łazienki. Na łatwe utrzymanie czystości w toalecie publicznej ma także wpływ ograniczenie sprzętów stojących na podłodze oraz zastosowanie minimalnych fug. Toaletę codziennie użytkuje kilkadziesiąt, a nawet kilkaset osób, dlatego rozwiązania maksymalnie ułatwiające utrzymanie higieny to konieczność.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!