REKLAMA

Podsumowanie Stockholm Furniture and Light Fair

ps | 28 kwi 2016 14:00 0
Polska marka Mikomax Smart Office podczas targów w Sztokholmie. Fot. Mikomax

Targi Stockholm Furniture and Light Fair, organizowane są w czasie Szwedzkiego Tygodnia Designu. To jedno z najważniejszych wydarzeń wzorniczych w Europie.

Część targów w Sztokholmie poświęcona przestrzeni biurowej była jedną z najchętniej i najliczniej odwiedzanych sekcji ekspozycji. Prezentowane rozwiązania odzwierciedlały wyraźną zmianę w podejściu organizacji przestrzeni – zwrot w stronę ergonomii, komfortu użytkownika i personalizacji.

Jeśli chodzi o meble biurowe, na sztokholmskich targach zdecydowanie najmocniej eksponowane były rozwiązania tapicerowane, czyli różnego rodzaju sofy i siedziska przeznaczone do stref relaksu czy indywidualnej pracy w skupieniu. Te elementy oferty promowano dużo intensywniej niż klasyczne rozwiązania pracownicze. Jednocześnie prezentowano szerokie zastosowanie naturalnych materiałów, między innymi wykończenia w drewnie dębowym. W kolorystyce dominowała zieleń oraz jasne, stonowane kolory - niebieski, morski i blady róż. To pokazuje wyraźnie, że coraz więcej organizacji świadomie chce tworzyć w swoich biurach komfortową, przyjazną użytkownikowi przestrzeń. Chyba nikt już nie ma wątpliwości, że dobry, funkcjonalny design jest zarezerwowany nie tylko dla wnętrz naszych mieszkań.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!