REKLAMA

Pomoc w udekorowaniu mieszkania

Rafał Konopka | 17 lut 2014 12:03 0
Porady on-line

Arch. Małgorzata Brewczyńska, projektantka z pracowni Inventive Interiors podpowiada, jak urządzić mieszkanie.

 • Jak urządzić mieszkanie?

  Witam serdecznie, od niedawna mieszkamy w nowym miejscu. Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Częściowo urządziliśmy je, ale teraz znajdujemy się w martwym punkcie. Nie wiemy co dalej, tym bardziej, że mamy świadomość popełnienia kilku dużych błędów w wykończeniu/aranżacji wnętrz. Jednym z większych jest widoczny na zdjęciach murek, który okazał się raczej zbędny, ale teraz nie mamy możliwości usunięcia go, ponieważ wiązałoby się to z częściowym zdejmowaniem podłogi, szukaniem opakowania identycznych oraz co najbardziej nieciekawe, częściowy demontaż mebli kuchennych. Przy małym dziecku teraz to niemożliwe... Na murku planujemy zabudować regał bez ścianki tylnej? Czy to dobry pomysł? Najbardziej jednak frapuje nas ściana w pokoju dziennym wraz z aneksem. Dokładnie ta, na której jest widoczny murek... Nie wiemy jak ją wykończyć, a nie chcemy zostawiać białej... Na modną tapetę (w stylu skandynawskim bo taki mnie bardzo fascynuje) nas nie stać... Myślimy od malowaniu szarą farbą, ale nie całej ściany. Mąż upiera się na namalowaniu na tej części ściany, przy której stoi szafka tv do murku, czterech pasów, krzyżujących się ze sobą, przy czym to "skrzyżowanie" ma być w centralnej części ściany. Przyznam, że ta wizja przeraża mnie... Nie chcę wprowadzać chaosu na ścianach. A może Pani coś nam doradzi w tej kwestii? Do dyspozycji mamy szarą farbę w ulubionym odcieniu ów szarości...
  Kasia Rajczakowska

Porady on-line
Porady on-line
Porady on-line
Porady on-line
Porady on-line
Porady on-line


Odpowiedź: 

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Urządzanie mieszkania to niezmiernie przyjemne i ciekawe zadanie. Jak widać, czasami nie wszystkie decyzje są słuszne….Jeśli nie da się czegoś ruszyć, trzeba się do tego dostosować. W tym wypadku proponuję dwa rozwiązania:

Pierwszy, w którym ceglany murek staje się podstawą ciekawego kwietnika

Drugi,  który ceglany murek przemieni w ażurowy regalik

Tłem dla tego elementu powinna być gładka szara ściana (delikatnie szara, aby nie przytłoczyła wnętrza) W części jadalni na ścianie można powiesić fajną galerię zdjęć rodzinnych (różne formaty, ale zachowując jeden styl i kolor ramek) W części z TV proponuję białą szafkę RTV + półka nad TV (jedna albo dwie) oraz prosta podłogowa lampa Krzesła w kuchni proponuję zmienić na białe. Opcjonalnie obecne krzesła można „ubrać, np. długim przykryciem z IKEA: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10141170/

Wszelkie elementy dekoracyjne powinny być w jednej gamie kolorystycznej (np. szarości) - dywan również zmieniłabym na szary. Lampy powinny być utrzymane w jednej stylistyce i kolorystyce – np. białe.

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.
   
  Pracownia Inventive Interiors

1 komentarz. Skomentuj!