REKLAMA

Projekt edukacyjny School of Form i Morgan & Möller

uk | 15 cze 2015 09:24 0
Marka Morgan & Möller nawiązała współpracę z poznańską szkołą wzornictwa School of Form. fot. Morgan & Möller

Marka Morgan & Möller nawiązała współpracę z poznańską szkołą wzornictwa School of Form, w ramach której zrealizowany został wspólny projekt edukacyjny. W pracowni Morgan & Möller powstały betonowe odlewy będące połączeniem artystycznej wizji młodych twórców i technologicznego doświadczenia ekspertów marki.

Edukacyjny projekt "Materia Proporcji" ma na celu wzbudzenie u młodych twórców umiejętności rozumienia relacji pomiędzy proporcjami obiektów a ich funkcją, technologią wykonania i materiałem. W jego ramach powstają obiekty będące wyrazem własnego języka estetycznego studentów oraz ich preferencji dotyczących proporcji.

Opiekę nad projektem sprawuje Oskar Zięta - jeden z najbardziej rozpoznawanych w świecie polskich projektantów, twórca innowacyjnej metody obróbki stali FIDU i wykładowca School of Form. 

Do realizacji pierwszego tematu proporcji jako materiał wybrano beton architektoniczny, który jest specjalną mieszanką wykonywaną w technologii GRC (Glassfibre Reinforced Concrete), czyli zbrojonym rozproszonym w masie włóknem szklanym.

Beton architektoniczny jest znacznie bardziej elastyczny i wytrzymały od zwykłego betonu, co daje możliwość wykonywania dowolnych, nawet bardzo skomplikowanych i cienkich elementów, bez jakiegokolwiek uszczerbku na ich wytrzymałości.

Podczas szkoleń teoretycznych, poprzedzających część praktyczną specjaliści marki Morgan & Möller zapoznali studentów z możliwościami, jakie daje wykorzystanie różnych rodzajów betonu i opowiedzieli o plastyczności oraz walorach estetycznych materiału. Następnie pomysły młodych twórców zostały zrealizowane i utrwalone w postaci produktowych, betonowych odlewów.

To fantastyczne, że mogliśmy podzielić się ze studentami naszą wiedzą i doświadczeniem oraz umożliwić im odlanie z betonu ich artystycznych wizji. Podczas warsztatów w naszej pracowni pomogliśmy młodym twórcom nadać fizyczną formę niematerialnym pomysłom i inspiracjom. Myślę, że cały ten proces był fascynujący zarówno dla studentów, jak i dla nas – mówi Michał Tobor zarządzający produkcją w fabryce Morgan & Möller.

Dla studentek z poznańskiej szkoły School of Form szczególną radość sprawiło samodzielne odlewanie form i możliwość przyjrzenia się procesowi powstawania betonu. Nigdy nie spodziewałyśmy się się że wymaga to tak bardzo dużej uwagi i wiedzy. Nie wszystkie nasze formy wyszły obronną ręką ze starcia z technologią i materiałem – mówią studentki.

Finalnym etapem projektu Materia Proporcji będą realizacje również w innych materiałach takich jak: papier, druk 3d i drewno Kauri oraz księga dokumentująca cały proces utrwalania wizji i inspiracji młodych twórców w betonie architektonicznym, będącej pamiątką tej inspirującej współpracy.

Morgan & Möller to polska marka płyt oraz designerskich mebli i akcesoriów z betonu architektonicznego. Produkty charakteryzuje indywidualizm i wyjątkowość.

W ofercie marki dostępne są płyty betonowe, bogata oferta mebli: regały, komody, stoły, fotele i sofy, akcesoria dekoracyjne (doniczki, świeczniki, litery dekoracyjne i inne) oraz elementy wyposażenia łazienek czy kuchni, np. blaty, brodziki czy umywalki. Meble wykonywane są na zamówienie, wg indywidualnych projektów klientów.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!