REKLAMA

Przez zabawę do nauki - projekt 81.WAW.PL

rz | 05 maj 2015 10:54 0

Czy można pomieścić szkołę, dom kultury, sale konferencyjne oraz centrum zabaw i gier dla dzieci i młodzieży w jednym budynku, tak aby był on funkcjonalny dla jego użytkowników? Odpowiedzią na to pytanie jest multifunkcjonalne Centrum Edukacji i Sportu Mysiadło, zaprojektowane przez architektów z pracowni 81.WAW.PL.

  • Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle jest jednym z najbardziej innowacyjnych projektów tego typu w Polsce – wyróżnia je architektura, funkcjonalność oraz wykorzystane technologie. Obiekt ten z założenia ma być nie tylko ośrodkiem edukacji dzieci i młodzieży, ale także miejscem, gdzie mogą korzystać z wielu rozrywek kulturalnych i sportowych.
  • Oprócz funkcjonalności i uniwersalnego charakteru Centrum zachwyca również swoją architekturą, znakomicie dostosowaną do otoczenia. Mimo ogromnej kubatury, nie przytłacza sąsiadującej niskiej zabudowy jednorodzinnej, a jednocześnie jest dominantą porządkującą przestrzeń publiczną Mysiadła. Białe segmenty ścian, wydzielone przeszklonymi przestrzeniami komunikacji wewnętrznej, stanowią tło dla zielonego ogrodu - mówią twórcy projektu Centrum, Rafał Grudziąż i Anna Paszkowska-Grudziąż z pracowni 81.WAW.PL.
 • Zobaczcie, jak się uczy i bawi w Mysiadle. 
  • Centrum Edukacji i Sportu Mysiadło

   obiekt: Centrum Edukacji i Sportu Mysiadło

   lokalizacja: Mysiadło, gmina Lesznowola

   inwestor: władze gminy Lesznowola

   projekt: Rafał Grudziąż i Anna Paszkowska-Grudziąż, architekci z pracowni 81.WAW.PL

   powierzchnia: 4000 m²

   oddanie do użytku: 2013
 • Uniwersalny układ

   

  Rafał Grudziąż i Anna Paszkowska-Grudziąż, architekci z pracowni 81.WAW.PL

  To, co szczególnie wyróżnia nasz projekt, to uniwersalność układu funkcjonalnego. Centrum Edukacji i Sportu to szkoła, dom kultury, lokalne centrum konferencyjne, zespół sportowy ze stadionem, lokalne centrum zabaw i gier dla dzieci i młodzieży. Obiekt ten z założenia ma być nie tylko ośrodkiem edukacji dzieci i młodzieży, ale także miejscem, gdzie mogą korzystać z wielu rozrywek kulturalnych i sportowych. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!