REKLAMA

Śląski Czerwiec Projektowy – program 16-22.06.2014 r.

Mariusz Golak | 16 cze 2014 06:04 0

Rozpoczął się trzeci tydzień Śląskiego Czerwca Projektowego. Od dziś (16 czerwca br.) do 22 czerwca br. na wszystkich miłośników dobrego designu czekają liczne imprezy. W tym czasie szczególnie zapraszamy na wydarzenia akademickie, m.in. publiczne obrony i wystawy prac dyplomowych na kierunku projektowania graficznego ASP w Katowicach, "Dzień Otwarty" Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa ASP Wrocław, a także wystawę dyplomów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

Organizatorami Śląskiego Czerwca Projektowego 2014 są: Dobroteka, Zamek Cieszyn, Akademie Sztuk Pięknych we Wrocławiu i w Katowicach, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Galeria Wnętrz Domar we Wrocławiu. Wydarzenie, któremu patronuje hasło "Design jednoczy", służy promocji szeroko rozumianej działalności projektowej na Śląsku. Skierowane jest do: producentów zainteresowanych usługami projektowymi, architektów wnętrz, projektantów, grafików, studentów kierunków artystycznych i projektowych z całej Polski.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.czerwiecprojektowy.pl.

Program Śląskiego Czerwca Projektowego 2014 – 16.22.06.2014 r.

- 16-18.06.2014 r. – Publiczne obrony/wystawa prac dyplomowych na kierunku projektowania graficznego ASP w Katowicach. Identyfikacja wizualna, animacja, video, projekty książek, plakaty – dyplomanci podczas otwartej dla publiczności obrony prezentują założenia projektowe pracy dyplomowej oraz odpowiadają na pytania komisji i publiczności (Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki).

- 16-21.06.2014 r. – „Dzień Otwarty” Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa ASP Wrocław. Prezentacja prac studenckich realizowanych w trakcie semestru w pracowniach projektowania: architektury wnętrz i mebli, produktu, środków transportu, środowiska pracy, kinetycznego i komunikacji wizualnej (ASP Wrocław, ul. Traugutta 19, Plac Polski 3/4).

- 16-28.06.2014 r. – Wystawa dyplomów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Wystawa projektów dyplomowych studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej to dla zwiedzających możliwość zapoznania się z trendami w projektowaniu architektonicznym, ale również z metodami pracy nad projektem, jakie stosuje się na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Dla dyplomantów jest to świetna okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności, a być może również pokazanie swoich możliwości potencjalnemu pracodawcy (dyplomy licencjackie – Katedra Architektury Wnętrz, ul. Strzody 10, Gliwice; dyplomy inżynierskie – Katedra Architektury i Urbanistyki, ul. Akademicka 7, Gliwice).

- 17.06.2014 r. – Śniadanie biznesowe „Trendy w rozwoju i budowaniu strategii firmy”. Czy jesteśmy świadkami końca trendów, bo nie potrafimy już wymyślić nic nowego? Czy wiedza o trendach nadal wpływa na rozwój firm i przydaje się przy budowaniu ich strategii? Odpowiedzi poszuka Zuzanna Skalska, ceniona specjalistka i obserwatorka trendów (Zamek Cieszyn, ul. Zamkowa 3 abc, Cieszyn).

- 18-20.06.2014 r. – Otwarte obrony prac dyplomowych w Katedrze Wzornictwa Przemysłowego ASP Wrocław. Prezentacja prac dyplomowych magisterskich z pracowni projektowych na kierunku wzornictwo przemysłowe (ASP Wrocław, ul. Traugutta 19, budynek CSUCI).

- 19-22.06.2014 r. – Prezentacja animacji „Motion Graphic Design”. Prezentacja animacji zrealizowanych w Pracowni Multimediów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego przez studentów I i II roku studiów magisterskich. Tematyka animacji dotyczy głównie Opolszczyzny, Opola i Uniwersytetu Opolskiego (Instytut Sztuki w Opolu, ul. Wrocławska 4).

19-25.06.2014 r. – „Projektowanie zmienia świat/Odpowiedzialni za jutro”. Wykład Aleksandry Gizy, która zajmuje się projektowaniem graficznym w praktyce i teorii, pełni funkcje kuratorskie, wykłada w szkołach Europy, Ameryki i Azji. W pracy naukowej bada wpływ warunków kulturowych i historycznych na współczesny design (Instytut Sztuki w Opolu, ul. Wrocławska 4; Dobroteka, ul. Odeska 35, Dobrodzień).

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!