REKLAMA

Smania - luksusowa włoska marka ma swojego przedstawiciela w Polsce

Redakcja Archiconnect.pl | 24 kwi 2019 13:25 0

W warszawskim salonie Archidzieło odbyła się premiera luksusowej włoskiej marki Smania. W trakcie wieczornego spotkania dziennikarze, architekci i klienci salonu mieli okazję zapoznać się z meblami, które pojawiły się na ekspozycji.

Salon Archidzieło jako jedyny reprezentuje markę Smania na polskim rynku. W trakcie spotkania o historii Smanii i jej charakterystycznym międzynarodowym stylu, pełnym odwołań do Art Deco i postmodernizmu opowiedział Michał Nowicki z firmy Nowicki PR.

Zobacz też: Przestrzeń szyta na miarę - o projektowaniu luksusowych wnętrz mówi arch. Anna Koszela

 

Ojcem włoskiej marki jest Alberto Smania – pilot i kierowca rajdowy. Z pasji do mebli stworzył manufakturę produkującą meble łączące w sobie szlachetne materiały. W tworzeniu ekskluzywnych kolekcji Smania ma ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie. W jej portfolio znajdziemy kilka kolekcji mebli do salonu, jadalni i gabinetu. Uwagę zwracają tu detale, które nadają im luksusowego charakteru. Przykładem są szczególnie pracochłonne połączenia mosiądzu ze szlachetnymi gatunkami drewna. Z kolei w kolekcji mebli i akcesoriów do ogrodu i na taras, obok klasycznych modeli wykonanych z drewna tekowego znajdują się też propozycje z aluminium w nowoczesnych organicznych formach. Za inspiracje do tych projektów posłużyły jachty pływające wokół Capri oraz cumujące u Wybrzeża Amalfi.

Firma od wielu lat współpracuje z najlepszymi włoskimi architektami i projektantami. Warto wymienić takie nazwiska jak: Fabian Pellegrinet Conte, Massimo Iosa Ghini czy Alessandro La Spada. Oferuje również usługę zindywidualizowania projektu. Na specjalnie życzenie można dobrać rodzaj drewna, obicie czy wzór haftu. To stawia Smanię wśród najlepszych graczy na włoskim rynku mebli luksusowych.

To też Cię zainteresuje: Nowoczesna klasyka w luksusowym wydaniu - zobacz wnętrze apartamentu przy Złotej 44

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!