REKLAMA

Spoko Work – biuro do pracy w „spoko warunkach”

ps | 16 lut 2015 12:06 0

Coworking to dostępna dla każdego przestrzeń biurowa, gdzie na dowolny czas można wynająć biurko wraz z dostępem do biurowego sprzętu. Pojawianie się tego typu miejsc w Poznaniu to dowód na to, że światowe trendy gospodarcze nie omijają stolicy Wielkopolski.

Pod koniec 2014 roku w blisko 6000 biur coworkingowych na całym świecie, pracowało 300 000 osób. Ma to ścisły związek ze zmianami w światowej gospodarce – firmy coraz częściej rezygnują z utrzymywania armii etatowych pracowników, decydując się na bardziej elastyczne formy współpracy. Przybywa więc działających na własny rachunek informatyków, doradców, grafików czy specjalistów od marketingu. Dla „wolnych strzelców” praca w biurze coworkingowym – czyli miejscu gdzie każdy może na dowolny czas wynająć stanowisko pracy, to alternatywa dla konieczności utrzymywania własnego biura lub często frustrującej pracy w domu.

Nowe biuro coworkingowe SPOKO WORK znajduje się na II piętrze zabytkowej kamienicy zlokalizowanej w pasażu pomiędzy ulicami Woźną i Wielką, na przeciwko kawiarni „Gołębnik”. Twórcom zależało na tym, by w ten jeden z najpiękniejszych budynków Poznaniu tchnąć nowego, kreatywnego ducha. Główny nacisk położono na oryginalność aranżowanej przestrzeni.

  • Aleksander Rosa, przedstawiciel inwestora, firmy DBP Group

    Naszym celem było stworzenie najbardziej designerskiej przestrzeni biurowej w Poznaniu. Konkretne inspiracje czerpaliśmy bezpośrednio z biur amerykańskich gdzie powstała idea coworkingu. Tam priorytetem jest maksymalizacja wygody użytkowników, stworzenie wnętrz w jak największym stopniu pobudzających kreatywność i zapewniających efektywną pracę. Chcieliśmy to samo zaproponować poznańskim freelancerom. Pokazać, że przestrzeń do pracy nie musi być nudna, że biuro to nie białe ściany i plastikowe stoły.

Wnętrze biura zaprojektowały Anna Brodziak i Karolina Rogalska-Niemczal z galerii sztuki Room Service, specjalizujące się w niestandardowych, awangardowych projektach. Architektkom zależało na zachowaniu industrialnego klimatu wnętrz jaki zachował sie od czasów gdy w budynku znajdował sie dom towarowy. Wystrój jest zatem surowy, minimalistyczny. Pozostawiono oryginalne elementy konstrukcji i instalacji elektrycznej. Ze ścianami z gołej cegły i wysokimi sufitami, kontrastują niekonwencjonalne rozwiązania aranżacyjne jak np. budka telefoniczna w formie wanny. Całość uzupełniają artystyczne detale, m.in. zdjęcia z kolekcji znanego fotografa Szymona Brodziaka.

  • Anna Brodziak - projektantka

    Ideą było zaprojektowanie ergonomicznego miejsca do pracy - charakteryzującego się funkcjonalnością, sprzyjającego skupieniu. Z drugiej strony zależało nam na stworzeniu niepowtarzalnego klimatu w tym wnętrzu, pobudzającego wyobraźnię. Bardzo często spotykamy się bowiem z sytuacją kiedy przestrzenie biurowe są nijakie, bez wyrazu, po prostu nudne. W pracy spędzamy stosunkowo dużo czasu, dlatego warto zadbać, aby przestrzeń w której się znajdujemy miała odpowiednią jakość. Wierzymy, że to co nas otacza ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i przepływ energii.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!