REKLAMA

Strefy zabaw w Hotelu Apogee w Courchevel

mg | 26 cze 2015 14:24 0

Kolor i kształt - to podstawowe narzędzia, których użyła francuska designerka, Sophie Jacqmin, aranżując oryginalną przestrzeń stref dla dzieci i młodzieży we francuskim Hotelu Apogee.

Jednym z ostatnich dzieł francuskiej designerki, Sophie Jacqmin, jest projekt specjalnych stref dedykowanych dla dzieci i młodzieży, które zostały stworzone na potrzeby Hotelu Apogee we francuskim Courchevel. 

Podczas projektowania przestrzeni przeznaczonej dla najmłodszych designerka postawiła główny nacisk na wykreowanie wnętrza zuniwersalizowanego, które pełniłoby jednocześnie wiele funkcji. Jednak podstawową nadal jest zabawa i to jej zostały podporządkowane wszystkie działania projektowe. W centrum strefy znalazł się oryginalny namiot, który równie dobrze może stanowić miejsce do wspólnych zabaw lub też stać się wydzieloną przestrzenią służącą do spokojnego wypoczynku. Można go także wykorzystać do drzemki albo oglądania dziecięcych filmów.

Uwagę zwracają również estetyczne, a przy tym mobilne (na kółkach) biurka, wykończone imitacją krowiej skóry, które służą do prac plastycznych, a także funkcjonalne, długie stoły, utrzymane w wyrazistej, tak lubianej przez dzieci żółtej kolorystyce. Siedziska o opływowych kształtach zostały wykończone filcem, co potęguje wrażenie przytulności tego miejsca.

Zupełnie inny charakter ma strefa młodzieżowa. Tu króluje stylistyka znana z gier komputerowych. Miejsce opływowych, miękkich form zajęły zdecydowane, zgeometryzowane kształty, a ciepła kolorystyka musiała ustąpić bardziej nowoczesnej, wzbogaconej charakterystycznymi, ściennymi "muralami". Kolorystyka i aranżacja zdynamizowały tę przestrzeń, sprawiły, że pulsuje ona młodzieńczą energią.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!