REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań - za nami spotkanie w Warszawie

Redakcja Archiconnect | 23 marz 2018 09:44 0

Frekwencja w Warszawie dopisała. Blisko 90 architektów i projektantów wnętrz zjawiło się  w Hotelu Regent, by pierwszego dnia wiosny wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach Studia Dobrych Rozwiązań.

Za nami ciekawe dyskusje, rozmowy i cały blok inspirujących prezentacji, a także wystąpienia partnerów oraz gości specjalnych wydarzenia.

Warszawską edycję Studia Dobrych Rozwiązań rozpoczęła prezentacja partnera głównego: firmy Cerrad. Artur Sieczka, specjalista ds. szkoleń, opowiedział o praktycznie nieograniczonych możliwościach, jakie dają płytki wielkoformatowe. Pokazał również, jak na wiele różnych sposobów, można wykorzystywać kolekcje płytek ceramicznych imitujących beton, drewno i cegłę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Następnie mogliśmy się nieco więcej dowiedzieć o szkle. Dariusz Jędrzejczak, kierownik działu handlowego i marketingu w firmie Mochnik, pokazał, jak ogromne możliwości daje zastosowanie szła we wnętrzach mieszkalnych i w obiektach użyteczności publicznej. Mogliśmy się również dowiedzieć, czego oczekują klienci i architekci wybierający produkty ze szkła.

W dalszej części spotkania Agata Lubowicka z firmy MS-Dekor opowiedziała o kompleksowej usłudze dekoracji okien, m.in. o pomiarach, doborze tkanin czy sposobach szycia. Przekazała też kilka praktycznych wskazówek, które na pewno przydadzą się przy wybieraniu zasłon, firanek czy rolet do wnętrza. Bardziej techniczne rozwiązania przedstawił Michał Pietrucha z firmy WSC. Pokazał on jakie możliwości daje architektom i projektantom praca z programem Archicad. Z kolei Krzysztof Kopyczyński z firmy FinishParkiet zaprezentował ekskluzywne i piękne kolekcje podłóg drewnianych. Mogliśmy również poznać proces ich produkcji.

Ostatnia prezentacja partnera warszawskiego spotkania należała do firmy CAD Projekt K&A. Małgorzata Kubaszewska przedstawiła architektom możliwości najnowszej wersji programu CAD Decor Pro.

W ramach naszego warszawskiego spotkania odbyły się dwa ciekawe wykłady zaproszonych przez nas ekspertów. Pierwszy poświęcony był wnętrzarskim sesjom zdjęciowym. Fotograf Piotr Motrenko mówił między innymi o tym, jak przygotować wnętrze do profesjonalnej sesji zdjęciowej. O czym pamiętać, a czego unikać? Drugi wykład należał do Agaty Makowskiej, szefa platformy do obsługi mikroinfluencerów Taglife, w firmie Stroer Media. Tu z kolei mogliśmy się dowiedzieć, co kryje się pod nazwą influencer i kto może influencerem zostać oraz o tym, jak zaistnieć ze swoją marką w mediach społecznościowych.

Wręczyliśmy również nagrodę w naszym konkursie na najlepsze wnętrze w województwie mazowieckim. Laureatką została Dominika Wojciechowska – architekt, właścicielka pracowni Nidus Interiors.

Tradycyjnie, ostatnim punktem Studia Dobrych Rozwiązań było wystąpienie wyjątkowego gościa specjalnego – projektanta wnętrz, wielbiciela kolorów i wzorów - Artura Indyki, który na antenie Domo+ prowadzi program Meblokreacje. Wystąpienie niezwykle ciekawe, pełne inspiracji i kolorowych trendów. Było czego posłuchać i było na co popatrzeć. Artur Indyka mówił o tkaninach, kolorach i teksturach we wnętrzu. Z pasją przekonywał uczestników spotkania, że szarości i biele warto zastąpić wyrazistymi barwami, dynamicznymi wzorami. Może zamiast szarych zasłon wybrać zasłony w kratę, paski, zygzaki, kwiaty czy kropki? Podobnie z roletami i firanami. Artur Indyka podkreślał, że nie należy bać się kolorów i wzorów. Warto sięgać po mniej oczywiste rozwiązania. A jeżeli do wnętrza nie pasują tkaniny w paski, kratkę czy kropki to na pewno będą pasowały... papugi. Tkaniny ze wzorem papug pasują wszędzie - zaznaczył nasz gość specjalny. Materiał zdobiony tym wzorem architekci i projektanci mogli zobaczyć na własne oczy. Artur Indyka przyniósł bowiem ze sobą wzorniki bardzo wielu niezwykle ciekawych tkanin. Wszystkie były do dyspozycji uczestników warszawskiego spotkania.

Kolejne spotkanie w ramach Studia Dobrych Rozwiązań w Warszawie odbędzie się 26 września. A już 11 kwietnia spotykamy się w Bielsku-Białej. Zapraszamy serdecznie.

Zarejestruj się na spotkanie Studia Dobrych Rozwiązań!

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!