REKLAMA

Tak się mieszka w Holandii: zobacz nowoczesne wnętrze

Redakcja Dobrzemieszkaj.pl | 06 kwi 2017 10:13 0
Przeszklone ściany rozświetlają wnętrze, zapewniają piękny widok na otaczającą naturę a także dodają lekkości przestrzeni domu. Kominek na przestał pełni funkcję elementu działowego oraz równomiernie rozprowadza ciepło w pomieszczeniach. Projekt: i29 interior architects. Fot. i29 interior architects.

Piękny, nowoczesny dom został zaprojektowany przez architektów z pracowni Paul de Ruiter. Projekt wnętrz powierzono pracowni i29 interior architects. Zarówno projektanci bryły, jak i wnętrza postawili na minimalizm i proste, geometryczne kształty.

Bryła budynku nawiązuje do stylistyki kostki, z wysuniętym do przodu drugim piętrem. Fasady od strony północnej i południowej niemal w całości przeszklono, pozwalając na nieograniczony dostęp światła do wnętrza domu. Budynek ma dwie kondygnacje: piwnicę, przechodzącą w parter oraz posadowione cześciowo na stoku wzgórza piętro.

Domowi towarzyszą liczne energooszczędne rozwiązania - budynek został odpowiednio zaizolowany oraz wyposażony w kolektory słoneczne, pompę ciepła i zielony dach. Ekologiczny charakter miejsca odczuwa się także w projekcie wnętrz.

Architektom z pracowni i29 zależało na tym aby zaprosić naturę, otaczającą budynek do jego wnętrza. Z tej idei zrodził się pomysł zastosowania jako dominującego materiały wykończeniowego paneli z drewna sosnowego. Poszczególne pomieszczenia we wnętrzach dzielą i spajają duże drewniane powierzchnie.

Projekt: i29 interior architects.

Zdjęcia: i29 interior architects.

Zobacz wszystkie zdjęcia nowoczesnego domu w Holandii

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!