REKLAMA

Tokijska wersja natury

mg | 27 lis 2015 23:03 0

Tokijski sklep ze zdrową żywnością o nazwie Momom to najnowszy projekt zrealizowany przez pracownię Architects Moriyuki Ochiai dla Dream Dairy Farm. Ten oryginalny punkt handlowy został oddany do użytku w czerwcu 2015 roku.

Zespół projektowy, w skład którego weszli: Moriyuki Ochiai, Rosann Ling, Wakana Sujishi oraz Marina Masuda, stworzył oryginalną przestrzeń, tętniącą naturalną energią. Natura stała się inspiracją dla wszystkich poczynań architektów. Nic dziwnego, że całą przestrzeń sklepową wypełniły nieregularne, organiczne formy, które mają oddawać piękno nieustannie zmieniających się sił natury.
Zmienność i ekspresyjność to słowa, które doskonale oddają charakter tego wnętrza. Jego dynamikę wzmagają energetyczna mieszanka zielonych i pastelowych odcieni oraz gradacja barw.

Uwagę klientów sklepu zwracają niesymetrycznie rozmieszczone konstrukcje imitujące drzewa, z których… kapie mleko. Te charakterystyczne elementy wystroju wnętrza symbolizują harmonię natury i głównego produktu oferowanego w tym sklepie, czyli mleka. Każdy z nich występuje w innym odcieniu zieleni i jest zwieńczony dyskretnym oświetleniem.

Wokół „mlecznych drzew” umieszczone zostały oryginalne półki, przypominające skapujące krople mleka. Zastosowanie przetartych kolorów podkreśla teksturę drewna. Gradacja kształtów i odcieni bieli, postępująca w kierunku krawędzi półki, daje piękny efekt mlecznej fali.
Z kolei na suficie zostały umieszczone długie kawałki drewna, pomalowane na ciemne i jasne odcienie zieleni. Poszczególne elementy krzyżują się, tworząc w ten sposób skomplikowaną konstrukcję imitującą baldachim gałęzi i liści.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!