REKLAMA

Trendy w aranżacji biura

Źródło: Rol Ergo | 14 paź 2014 14:50 0
Ergo Drive - biurko z regulowaną wysokością Ergo Rol.jpg

We współczesnych biurach panuje moda na minimalizm, dominuje jasna kolorystyka, otwarta przestrzeń, ukryte szafki. Coraz częściej wykorzystuje się także najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak regulacja oświetlenia, czy biurka z regulacją wysokości.

Trendy w aranżacji biur są odpowiedzią na zapotrzebowanie pracowników. Obecnie w pracy spędzamy znacznie więcej godzin niż jeszcze kilka lat temu. Zdecydowanie dłużej pracujemy także w pozycji siedzącej, która w dłuższej perspektywie może mieć zły wpływ na zdrowie. Te czynniki w połączeniu z postępem technologicznym, a także zmianami demograficznymi, sprawiły, że coraz więcej uwagi przykłada się do tworzenia ergonomicznych i przyjaznych biur.

Design w biurze

W dzisiejszych czasach nie wystarczy już odpowiednio wyprofilowane krzesło, które kilkanaście lat temu było w niektórych biurach luksusem – mówi Adam Bronikowski, architekt i właściciel firmy Hola Desing – Współczesne biura wyposażone są w szereg udogodnień takich jak: odpowiednio regulowane oświetlenie, wyciszone drzwi i ściany, wyprofilowane miejsca siedzące czy biurka z regulowaną wysokością. Współcześnie architekci, którzy mają do wyboru różnorodne sprzęty mają dbać o komfort i zdrowie pracowników. Jak dodaje Adam Bronikowski – Przy projektowaniu przestrzeni publicznej najpierw zaczynamy od planu. Ważny jest charakter biura i jego zastosowanie. Często zdarza się, że musimy pracować w pewnych schematach, np. międzynarodowe korporacje mają z góry określone rozmieszczenie biura, konkretne sprzęty i kolorystykę. Jednak zawsze są to wytyczne, które mają zapewnić określony standard pracy. Obecnie widoczny jest silny trend na oryginalność. Właściciele firm chcą się wyróżniać i dotyczy to też wyglądu biura.

Najważniejszym punktem aranżowania przestrzeni biurowej jest wybór właściwych mebli. – W biurach panuje trend na minimalizm. Przestrzenie są jasne, schludne, szafki, szuflady i kable są ukryte. We współczesnych biurach nie lubimy zagracać przestrzeni – podsumowuje architekt.

W aranżacji przestrzeni publicznych moda nieustannie się zmienia w zakresie kolorystyki, czy też sposobie rozplanowania. Jedynym stałym elementem jest tzw. moda na zdrowie. Jak mówi architekt Adam Bronikowski - Zewsząd atakują nas reklamy, które propagują zdrowy styl życia. Ten trend przenosi się również do biur. Stanowiska mają być ergonomiczne. Myślę, że to dobry trop. Jeżeli spędzamy w miejscu pracy wiele godzin, powinniśmy czuć się w nim dobrze.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!