REKLAMA

Urokliwe mieszkanie w kamienicy

Redakcja Dobrzemieszkaj.pl | 10 lis 2016 14:09 0
Ościeżnica i drzwi w salonie pochodzą z oryginalnego wyposażenia starej kamienicy, choć wyczyszczono je ze starej białej farby olejnej. Teraz, utrzymane w jasnym kolorze drewna pięknie harmonizują z delikatnie stylizowanymi meblami. Projekt: Magdalena Ilmer, Boho Studio. Fot. Boho Studio.

Stare kamienice mają nieodparty urok. Pamiętali o tym właściciele tego mieszkania w Warszawie. Dlatego też wykańczając wnętrza postawili na zachowanie oryginalnego klimatu.

Oryginalny układ mieszkania w starej warszawskiej kamienicy przewidywał trzy pokoje, w tym dużą sypialnię wielkości salonu. Inwestorom zależało jednak na tym, aby powiększyć liczbę pokoi do czterech. Dostawiono dodatkową ściankę działową, tworząc mniejszą sypialnię oraz przechodni gabinet. Była to jedyna duża zmiana, na jaką zdecydowali się właściciele i architekt Magdalena Ilmer. Głównym założeniem projektu było bowiem zachowanie unikalnego klimatu starej kamienicy.

Z dawnej epoki...

Lokum o powierzchni 75 metrów kwadratowych obejmuje korytarz, kuchnię, łazienkę, salon, pokój do pracy, sypialnię, korytarzyk, pokój dziecięcy oraz garderobę z pralnią. Zarówno salon jak i utworzona po dostawieniu ściany sypialnia mają podwójne drzwi, charakterystyczne dla starego budownictwa.

W salonie są one elementem oryginalnego wnętrza, w sypialni zostały dorobione, tak aby wpisać się w charakter całego mieszkania. Usytuowane w jednym rzędzie zapewniają obszerną perspektywę na długość całego mieszkania z pozycji salonu lub sypialni, powiększając tym samym optycznie przestrzeń.

Projekt: Magdalena Ilmer, Boho Studio. Fot. Boho Studio.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ I GALERIĘ ZDJĘĆ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!