REKLAMA

Wnętrza biur Google – zobacz jak można pracować

ps | 09 wrz 2015 09:26 0

Dziś firma Google zajmuje 70 biur w ponad 40 krajach na całym świecie. Globalny gigant internetowy dba o swoich pracowników, stwarzając im dobre warunki do pracy, a co najważniejsze w ciekawym, niestandardowym otoczeniu.

Nie ma dwóch takich samych biur Google. Firma zaczynała jako małe przedsiębiorstwo w pokoju jednego z amerykańskich akademików, zajmując jednocześnie miejsce w garażu. Dzisiejsze siedziby firmy łączą cech takie jak grafiki, dekoracje, kolory, gry, atrakcje. W większości z nich, jako ukłon dla proacowników i zapewnienie im odpowiedniej chwili relaksu podczas pracy, firma wyposażyła biura w kolorowe sale do spotkań i pogawędek, gry wideo, stoły bilardowe, pianina, restauracje, kuchnie, pokoje, w których można oddać się drzemce. Oficjalne spotkania mogą odbywać się w pomieszczeniach o rustykalnym wnętrzu. Odpoczywa się często na wygodnych, skórzanych kanapach, wielkich wiklinowych fotelach. Można też zażyć sportu i pograć w piłkarzyki. Są to miejsca nie przypominające standardowych miejsc pracy – rozumianych jako biur.

W Polsce znajdują się trzy biura marki Google, w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. W biurach tych niejednokrotnie rosną drzewa, a nawet całe ogrody. Biuro w Tel Avivie w Izraelu zostało zaaranżowane jako miejsce do spotkań, komunikowania się, odbywania rozmów. Przestrzenie biur nawiązują do krajobrazu Izraela. Znajdują się tam między innymi gaje oliwne, plantacje pomarańczy czy nadmorskie plaże. Pracownicy mają do dyspozycji siłownię i trzy restauracje. Zaprojektowała je szwajcarską grupa Camenzind Evolution we współpracy z izraelskimi architektami. Biuro zajmuje osiem pięter w prestiżowym wieżowcu Electra Tower. Podobno widok z okien biurowca na Tel Aviv i Morze Śródziemne zapiera dech w piersiach.

Biuro firmy znajduje się też w Óbuda Gate w Budapeszcie. Znajduje się ono w okolicy łaźni Lukács Gyógyfürdő i basenów Császár-Komjádi Sportuszoda. Z okna zaś widać piękny pejzaż z Wyspą Małgorzaty w tle. Koncepcja biur ma odwzorowanie w charakterze umiejscowienia na mapie. Projekt przedstawiony przez projektantów Graphasel Design Studio nawiązuje nie tylko do słynnych budapeszteńskich łaźni jak Szechenyi i Gellert, ale również do wybitnych osiągnięć węgierskich w sportach wodnych, tak aby stworzyć analogię do konkurencji w świecie biznesu.

Google Londyn – nad projektem biura pracowała firma Penson. Wnętrza tej siedziby przypominają domowe zacisze. Brak tu sterylnych przestrzeni, oszczędnych w detale. We wnętrzach dominuje styl retro, poszerzony o nietypowe, oryginalne rozwiązania, tapicerowane fotele, bibeloty. Atmosfera bardziej przywodzi na myśl senną bibliotekę, w której brakuje tylko kominka i lampki brandy niż biuro jednej z najbardziej dynamicznych firm na świecie. W londyńskiej siedzibie, pracownicy mogą korzystać z takich udogodnień jak biblioteki, siłownia, kawiarnia, restauracje, sale konferencyjne. Wiele elementów dekoracyjnych, zostało wykonanych z materiałów z odzysku i recyklingu. Podłoga wykonana z naturalnego drewna.

Rozrywkowa stolica Europy jaką jest Amsterdam, także posiada biuro Google. Wnętrze zaprojektowało holenderskie biuro architektoniczne D/DOCK. Inspiracją był garaż, w którym Larry Page oraz Sergey Brin wpadli na pomysł wynalezienia wyszukiwarki Google. Przy pracy nad biurem skoncentrowano się na nietoksycznych materiałach i ekologicznych rozwiązaniach. Zamontowano tu system oszczędzający wodę oraz energię. Stare meble i przedmioty które pozostały po poprzedniej siedzibie zostały w dużej części odnowione i dostały tutaj nowe życie. Pracownicy mogą skorzystać z przeznaczonej wyłącznie dla firmy siłowni, a nawet pokoju do medytacji. Dostępne są tu też rowero-biurka, przy których można pracować, jednocześnie spalając kalorie. 

Zapraszamy do obejrzenia dużej galerii zdjęć. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!