REKLAMA

Wnętrze jednego z największych – wycieczkowych statków świata

ps | 03 sie 2015 15:05 0

Największy, wybudowany w Niemczech statek wycieczkowy „Quantum of the Seas“ został zwodowany. Długość statku wynosi 348 metrów i jest tym samym trzecim co do wielkości statkiem wycieczkowym na świecie. Posiada 2090 kabin pasażerskich i 1300 kabin dla załogi.

Na “Quantum of the Seas“ projektanci zastosowali efekt naturalnych porów drewna w czterech różnych dekorach. Kabiny gości są utrzymywane w tonacji ciemnego lub jasnego dębu. W prywatnych pomieszczeniach członków załogi zastosowano ciepły dekor drewna wiśniowego i jasnokremowy wzór drzewa klonowego. Łącznie na 18 pokładach tego ogromnego statku zostało zabudowanych płytami ponad 200 tysięcy m2.

Materiały stosowane w przemyśle stoczniowym nie tylko powinny dobrze wyglądać, ale być możliwie najlżejsze i wykazywać się właściwościami przeciwpożarowymi. Na pokładzie „Quantum of the Seas“ wykorzystane zostały np. w barach, obszarach spa i w pomieszczeniach do fitnessu. W kabinach znalazły zastosowanie laminaty DBS oraz HPL, kompozyty oraz kompaktowe laminaty szkutnicze.

Ekskluzywna struktura „Naturalnych porów drewna” została wybrana przez projektantów „Quantum of the Seas“ do wykonania wystroju w pomieszczeniach dla członków załogi i ciągach komunikacyjnych. Skorzystanie z jednej struktury nadało pomieszczeniom spójny charakter. Dzięki swojej złożonej, wewnętrznej strukturze laminat jest wyjątkowo odporny i dzięki temu optymalnie nadaje się do obszarów intensywnie używanych – np. kabin dla pasażerów, gdzie co tydzień zmieniają się goście.

Pfleiderer nie tylko wyposażył 2090 kabin pasażerskich i 1300 kabin dla załogi w produkty tworzące lekkie konstrukcje. Inteligentne rozwiązania producenta płyt meblowych, blatów i laminatów znalazły zastosowanie również w pomieszczeniach publicznych i miejscach, w których wymagana jest zwiększona ochrona przeciwpożarowa.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!