REKLAMA

17. PE-P - wystawa SPOTKANIE

REHAU | 16 marz 2018 13:13 0

Wystawa SPOTKANIE 17. PE–P była kolejną prezentacją w ramach formuły DOM polski_by PE–P. To forma szerszej prezentacji projektów, partnerów, projektantów i technik pracy Programu Edukacyjno-Projektowego, realizowana od 2015 roku.

Wystawa SPOTKANIE to trzy wnętrza: funkcjonalnego polskiego współczesnego domu, przestrzeń coworkingu oraz pracownicza przestrzeń kuchenna. Wszystkie wyposażone w produkty powstałe w ramach PE–P są miejscem spotkań. Wystawa prezentuje dziesięć projektów sześciu zespołów studentów. Prezentowane aranżacje wnętrz informują o nowym spojrzeniu na tradycyjne funkcje mebli.

W 17. edycji PE–P wzięło udział szesnastu studentów studiów licencjackich i magisterskich Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W pierwszym etapie studenci pracowali w 6 zespołach nad blisko 90 niezależnymi konceptami. W rezultacie konsultacji w Pracowni oraz tych z udziałem partnerów PE–P jury wybrało 10 konceptów form meblowych i 17 wzorów cyfrowych. Przedstawiciele firm partnerskich 17. edycji PE-P - Stolkar, Swiss Krono, Schattdecor i Rehau - dokonali wyboru projektów przeznaczonych do szczegółowego opracowania i prototypowania.

Finalnym efektem pracy zespołu 17. PE–P są funkcjonalne rozwiązania przestrzeni domowej i biurowej: MODIFY i MODIFY Coworking, COOKER, FREE FAMILY, PATCH oraz wzory cyfrowe na płyty i blaty kuchenne: PEPRO LIGHT, TACHE, CELL UNO, GRANA ANTRACYT, GRANA WINE.

Produkcyjne prototypy projektów po raz pierwszy zostały zaprezentowane na wystawie specjalnej SPOTKANIE w ramach arena DESIGN 2018 i cieszyły się zainteresowaniem zwiedzających.

Badania przeprowadzone przez uczestników 17. PE–P potwierdziły, że pomimo elektronicznych udogodnień w komunikacji na odległość, wciąż wielkie znaczenie ma podtrzymywanie i pielęgnowanie interakcji z rodziną, bliskimi, współpracownikami w świecie realnym. Bardzo ważne okazały się nowe zwyczaje żywieniowe, potrzeba spożywania świeżo przygotowanych posiłków w pracy, uprawa roślin w domu, wielofunkcyjność i modułowość, stymulujące i podtrzymujące dobre relacje międzyludzkie, gromadzenie się czy wspólne działania. Spotkania, te codzienne, cykliczne i wyjątkowe, wymagają dobrze zaprojektowanej przestrzeni.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!