REKLAMA

Amanda Levete – sławna architekt z wizytą w Polsce

ps | 16 lut 2016 10:07 0
Amanda Levete rozpoczęła swoją karierę w 1989 r., kiedy dołączyła do awangardowej pracowni Future Systems, z którą dziesięć lat później zdobyła najbardziej prestiżową nagrodę architektoniczną w Wielkiej Brytanii – nagrodę Stirlinga. Fot. Materiały prasowe

Założycielka londyńskiej pracowni architektonicznej Amanda Levete Architects, laureatka prestiżowej nagrody Stirlinga, 1 kwietnia 2016 roku w Warszawie, wystąpi z wykładem pt. „Od wizji do projektu”.

Wydarzenie towarzyszyć będzie prezentacji prac laureatów programów Teoria i Praktyka, organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Wykład będzie miał miejsce 1 kwietnia w Wola Center w Warszawie, biurowcu autorstwa Kuryłowicz & Associates,

Są to programy skierowane do młodych absolwentów kierunków architektonicznych uczelni polskich i zagranicznych. W 2015 roku laureatami zostali Piotr Kamiński (TEORIA) oraz Brygida Zawadzka i Duong Vu Hong (PRAKTYKA). Uroczysta prezentacja prac finałowych laureatów odbędzie się podczas drugiego otwartego wykładu „Od wizji do projektu”, którego gościem specjalnym będzie właśnie Amanda Levete z londyńskiej pracowni AL_A.

Amanda Levete wraz ze swoim zespołem zdobyła sławę jako autorka nowatorskich projektów, które wywarły znaczący wpływ na kreowanie lokalnej przestrzeni. Do najznamienitszych projektów pracowni AL_A należą między innymi Central Embassy – czyli 30-piętrowa przestrzeń handlowa i hotelowa w Bangkoku w Tajlandii, Museum of Art, Architecture and Technology w Lizbonie, MPavilion w Melbourne, Spencer Dock Bridge w Dublinie oraz 10 Hills Place w Londynie.

Obecnie trwają prace nad ukończeniem jednego z najważniejszych projektów pracowni AL_A nowego wejścia, dziedzińca i galerii wystawienniczych Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie. Projekt wybrano spośród ponad 110 propozycji nadesłanych z całego świata. Prace budowalne rozpoczęły się w 2014 roku, a otwarcie nowo zaprojektowanej przestrzeni dla zwiedzających jest planowane na 2017 rok. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!