REKLAMA

Amerykański styl w krakowskim studiu

Mariusz Golak | 19 cze 2014 00:50 0

Pracownia Metaforma i firma Benjamin Moore zapraszają na wystawę „American Style”, której tematem są dokonania czołowych amerykańskich projektantów. Otwarcie wystawy nastąpi 27 czerwca o godzinie 19.00 w siedzibie Metaformy przy ul. Wrocławskiej 28 w Krakowie.

Studio Metaforma, w składzie: Renata Kalarus, jedna z czołowych polskich projektantek, a także rzeźbiarz oraz architekt wnętrz, Jerzy Cyganiewicz, znane jest z działań promujących zarówno krajowy, jak i światowy design, Dlaczego tym razem zdecydowali się popularyzować amerykański styl? W Polsce zapanowała moda na wnętrza w stylu skandynawskim. Prasa wnętrzarska czy blogi obfitują w przykłady przestrzeni urządzonych w tym klimacie. Nam się on nieco przejadł. Zapragnęliśmy powiewu nowego, świeżego spojrzenia. Poza tym zatęskniliśmy za kolorami, które są kluczowe w budowaniu aranżacji. Styl amerykański jest niesamowicie urozmaicony, tętni barwami, różnorodnością form, wyróżnia go wysoka jakość materiałów. Jednocześnie jest zdyscyplinowany, często bazuje na klasycznych rozwiązaniach, dlatego jest ponadczasowy. Chcemy pokazać, jak wiele daje możliwości i jak jest inspirujący – opowiada Renata Kalarus. 

Twórcy Metaformy postanowili rozpropagować styl amerykański wśród architektów i miłośników dobrego designu. Jerzy Cyganiewicz przyznaje, że ceni amerykańskich projektantów za niezwykłą śmiałość podczas tworzenia. W ich pracach czuć swobodę i odwagę w łączeniu form, faktur i kolorów. Projektowanie jawi się jako dobra zabawa i to przekłada się na fantastyczny klimat tych wnętrz. Funkcjonalnych, przytulnych, a przy tym stylowych. 

Ekskluzywne tkaniny, autorskie wzorniki oraz meble projektu czołowych amerykańskich projektantów zostaną zaprezentowane w siedzibie Metaformy przy ul. Wrocławskiej 28 w Krakowie.

W ramach wystawy "American Style" można będzie oglądać przedstawicieli dwóch skrajnych nurtów. Awangardę, pełną kontrastów, zgeometryzowanych wzorów i intensywnych barw reprezentują projektanci – Jonathan Adler i Tom Filicia. Z kolei zwolennicy klasyki będą mogli przyjrzeć się elementom wyposażenia wnętrz autorstwa Candice Olson (w tym także palecie kolorów stworzonej przez nią dla marki Benjamin Moore), Barbary Barry czy Windsor Smith.

Nie zabraknie także dzieł polskich projektantów zainspirowanych stylem amerykańskim: ceramiki Jerzego Cyganiewicza czy mebli rodzimej produkcji, ozdobionych tkaninami zza oceanu. 

Wystawę "American Style" będzie można oglądać przez najbliższe pół roku. Od jesieni jej gospodarze planują kolejne atrakcje dla architektów i swoich klientów – cykl wykładów o urządzaniu wnętrz w stylu amerykańskim. We wrześniu poznamy daty poszczególnych spotkań.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!