REKLAMA

Architekci na sportowo

Mariusz Golak | 07 lip 2014 09:21 0
plakat_zawody_dla_architektow_2014.jpg

W dniach 6-7 czerwca br. w Chałupach odbyły się zawody architektów w windsurfingu i kitesurfingu. Zwycięzcami tegorocznej, czwartej już edycji imprezy zostali Marcin Włodarski (windsurfing) oraz Roman Romanowicz (kitesurfing).

W dwudniowych zawodach "ArchiSurf 2014" wzięło w sumie udział 40 architektów oraz studentów architektury z całej Polski, którzy na ten czas zamienili deski kreślarskie na deski windsurfingowe. W tym gronie znaleźli się zarówno uczestnicy sportowej rywalizacji, jak i chętni do nauki tych widowiskowych konkurencji. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w slalomie, wyścigu na desce z wiosłem, jak również otrzymali szansę pobicia osobistych rekordów prędkości na desce windsurfingowej. Z kolei dla fanów kitesurfingu organizatorzy przygotowali amatorski wyścig. Zawodnicy mogli także zaprezentować swój popisowy trick przed komisją sędziowską, która oceniała trudność ewolucji oraz jej styl. Dla początkujących miłośników tych sportów zapewnione były lekcje z profesjonalnymi trenerami. 

Zawody rozegrane w Chałupach były przyjemną odskocznią od codziennych obowiązków zawodowych, jak również okazją do nauki pływania na desce z żaglem oraz z latawcem. Do tej pory nie miałem okazji uprawiać tych sportów wodnych, tym bardziej cieszę się, że spróbowałem swoich sił w tych dyscyplinach – mówi Tadeusz Zieliński, doradca ds. architektów w firmie Baumit, jednego ze sponsorów imprezy.

Wyniki zawodów "ArchiSurf 2014":

Windsurfing

1. Marcin Włodarski
2. Adam Kaczmarek
3. Zofia Kazimierak

Najlepszy student architektury: Zofia Kazimierak
Najlepsza kobieta: Zofia Kazimierak
Najlepszy senior (45+): Tadeusz Biedak

Kitesurfing

1. Roman Romanowicz
2. Leszek Tarnawski
3. Mariusz Budźko

Nagroda za I miejsce w wyścigu na deskach SUP (nauka): Aleksandra Cyzman
Nagroda za I miejsce w wyścigu na deskach SUP (sponsor): Krzysztof Rogala, Małgorzata Wardecka

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!