REKLAMA

Architekci prezentowali najlepsze praktyki w architekturze

ps | 16 paź 2015 14:09 0

W Warszawie, 12 października podczas RIFF – Międzynarodowej Expo Konferencji Architektury, zagraniczne sławy pracowni architektonicznych, a także grono polskich znanych architektów, opowiadało o przyszłości architektury, trendach, w dziedzinie elewacji, dachów i izolacji. Konferencja odbyła się w Hotelu Marriott.

RIFF to jedno z najważniejszych wydarzeń międzynarodowych prezentujące przykłady najlepszych praktyk w architekturze europejskiej. Na wydarzeniu zorganizowanym przez ABplus Events, architekci przedstawiali publiczności szereg najbardziej imponujących projektów elewacji, dachów i izolacji na świecie. W wielu przypadkach budynki szczegółowo omawiali sami autorzy.

Wydarzenie zgromadziło około 200 architektów, z około 10 krajów. Specjalnymi Gośćmi RIFF Warszawa 2015 mieli być włoscy architekci Massimiliano i Doriana Fuksas, założyciele Studio Fuksas, jednej z najwybitniejszych międzynarodowych firm architektonicznych na świecie. Niestety nie mogli oni współuczestniczyć w wydarzeniu, ponieważ musieli wyjechać służbowo do Chin. Zabrakło też architekta Avnera Yashara z izraelskiego biura Yashar Architects. W jego imieniu wystąpił Yoav Michael, Senior Team Menager z Yashar Architects.

Swoją obecnością natomiast zaszczycili konferencję Mathias Bauer, właściciel MBA/S Matthias Bauer Associates czy Stephen Pey architekt reprezentujący firmę EPR Architects. Przedstawicielami polskich architektów, byli między innymi Oskar Grabarczyk, Piotr Michalewicz, Borys Czarakcziew, Dorota Szlachcic. Wspólnym mianownikiem, łączącym pracę architektów w podejściu do projektowania, było poszukiwanie kontekstu historycznego i inspiracja miejscem, w którym obiekt ma powstać.

W konferencji udział wzięli też przedstawiciele branży budowlanej, którzy podczas przerw pomiędzy wykładami, prezentowali swoje materiały. Była to 6. edycja RIFF. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!